Mai napig visszakereshető, hogy kik gyűjtötték azokat a titkos információkat fideszes politikusokról, illetve hozzátartozóikról, amelyekkel befolyásolni készülnek a jelenlegi kormány tagjait. A szolgálatok nem használhatók pártpolitikai célokra, így a Gyurcsány-kormány idején sem figyelhették volna meg politikai indíttatásból a kormánypártok politikai ellenfeleit. A titkosszolgálat felhasználása politikai célra a nemzetbiztonság gyengítését jelenti – figyelmeztetett szerdán Horváth József, a polgári, majd a katonai elhárítás egykori főigazgató-helyettese az Echo TV-ben. A Magyar Idők összefoglalója szerint államtitoksértést valósítanának meg, ha felhasználják az információkat.
Alapvetően nem nemzetbiztonsági kérdés, hanem államtitoksértés, hogy a Gyurcsány-érában gyűjtött titkosszolgálati információkkal készülnek jelenlegi kormánytagokat befolyásolni – jelentette ki Földi László, a hírszerzés volt műveleti igazgatója a Kossuth rádió 180 perc című műsorában. A Magyar Idők még szerdán írta arról, hogy egy jól körülhatárolható, volt titkosszolgálati vezetők köré verbuvált csoport a nemzetközi sajtóban szellőztethet meg olyan információkat, amelyeket még főként Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején gyűjtöttek a cég megbízható munkatársai fideszes felső vezetőkről és azok családtagjairól.
Földi László hangsúlyozta: a titkosszolgálatoknak pártsemlegesen kell dolgozniuk, a mindenkori kormányhoz kell lojálisnak lenniük, de az ország érdekében tevékenykednek. Nem szolgálhatnak ki pártérdeket. A titkosszolgálat minden adatot, információt operatív módon szerez meg, így nem használhatók fel közvetlenül a bíróságon bizonyítékként. Ám minden adat, amit kiszivárogtatnak, alkalmas arra, hogy botrányt keltsen, hogy általuk a bulvársajtón keresztül lejárassanak politikusokat. Ezen információk valóságalapját nem lehet ellenőrizni, a titkosszolgálat nem tárhatja fel a tényeket, amelyek államtitkot képeznek. Ha egy titkosszolgálat arra vetemedik, hogy kiszivárogtat információkat, az a halálával egyenlő. A titkosszolgálat felhasználása politikai célra a nemzetbiztonság gyengítését jelenti – hangsúlyozta Földi László. A szakértő arra, hogy a titkosszolgálati információkat a külföldi sajtóban tervezik felhasználni, úgy reagált: azt kellene tudomásul venni, hogy aki egy titkosszolgálat étkezdéjéből egy étlapnál magasabb rendű információs papírral távozik, azt az ajtóban likvidálni kellene.
„Hiszen mi módon tudom megakadályozni azt, hogy az a szervezet, amelynek az országot kellene védenie, önfeledten napi politikai érdekeket szolgáljon ki?”
– tette fel a kérdést az ezredes. Horváth József, a polgári, majd a katonai elhárítás egykori főigazgató-helyettese az Echo TV-ben a hazai politikusi megfigyelésekről leszögezte, azért követtek el nagy hibát, akik ezt a munkát végezték, mert a nemzet biztonságát veszélyeztették.
A Laborc Sándor volt NBH-főigazgató laptopján talált „Ovi” és „Bajusz” fedőnevű dossziékkal kapcsolatban kifejtette: a szakma alapjait sértik már a fedőnevek is, a célszemélyre utaló fedőnevet ugyanis soha nem adnak, ha betartják a szakma szabályait, ám hogy ez mégis így történt, jelzi, hogy az alapvető szabályokkal ellentétesen működött az adatgyűjtés a fideszes vezetőkről és családtagjaikról. A tábornok szerint a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat és a volt Nemzetbiztonsági Hivatal irattáraiban visszakereshetők, hogy az adott munkát – a megfigyeléseket – személy szerint kik végezték, és a törvények szerint dolgoztak-e vagy sem. Mint mondta, ha törvényesen tették, amit tettek, akkor annak is nyomának kell lennie a nyilvántartásokban, hogy „Rasi”, azaz a miniszterelnök lánya telefonszámának ki kérte le a híváslistáját. Horváth József a műsorvezető kérdésére azt nem tudta kizárni, hogy a megfigyelők némelyike ma is a titkosszolgálat tagja.
Forrás és fotó: magyaridok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS