Világszabadalom debütál a hazai rendezésű úszó-világbajnokságon. A magyar cég által gyártott találmány nem csupán környezetbarát, de példátlanul gyorsan tisztítja meg a vizet.
Magyar cég által gyártott, hatékony, környezetbarát és biztonságos vízfertőtlenítő rendszer telepítése kezdődik meg a közeljövőben a július 14-én induló 17. FINA Világbajnokság fő helyszínéül szolgáló Duna Arénában. Az elektrolízis továbbfejlesztett formáját alkalmazó fertőtlenítő módszerrel naponta annyi vizet fertőtlenítenek majd át az Aréna medencéiben, mint egy közel 90 ezer lakosú város vízhálózata esetében. A rendszer előnyeit a világbajnokság után is élvezhetik majd az ország legkiemelkedőbb sport- és fürdőközpontját használók.
A 2017. július 14. és 30. között megrendezendő 17. FINA Világbajnokságra várhatóan 3500-4000 élsportoló érkezik. Közülük az úszó-, és műugró számokban versenyzők a fenntarthatóság jegyében épült Duna Arénában mérhetik össze tudásukat. A világbajnokság fő helyszíne azonban már nemcsak az első olyan hazai komplexum, melynek befogadóképessége a világverseny után csökkenthető, de az első olyan helyszín is a vb-k történetében, ahol a medencéket, veszélyes vegyi adalékanyagok hozzáadása nélkül, környezetbarát módszerrel fertőtlenítik.
A német technológián alapuló, de itthon gyártott REDO fertőtlenítő eljárás vízből és sóoldatból elektromosság (elektrolízis) segítségével állít elő fertőtlenítő folyadékot. Hat komponensével hosszútávon, gyorsan fertőtleníti a vizet anélkül, hogy bármilyen más adalékanyagot használna, mint például klórgázt. Ez az élsportolók és a később itt sportoló, vagy úszni tanuló gyermekek szempontjából azért fontos, mert az úszómedencében nem lesz kellemetlen klórszag, és a klórgáz által gyakran okozott szem- és bőrirritációval, vagy a szintén gyakori fogzománc károsodással sem kell számolniuk.
Amellett, hogy nincs egészségkárosító hatása a rendszer további előnye a klórgázhoz képest, hogy biztonságos: a fertőtlenítő folyadék egy automatizált, zárt rendszeren keresztül adagolódik, így elkerülhető a klórgáz esetében igen gyakran előforduló túladagolás. Emellett egyszerűen lehet kezelni, működtetése költséghatékony, és nincs szükség speciálisan képzett szakemberekre sem.
A vízfertőtlenítő telepítése két hónapot vesz majd igénybe, hiszen a Duna Aréna két olimpiai medencéjében naponta annyi vizet fertőtlenít majd a gépezet, mint egy Székesfehérvár népességű város vízhálózata esetében lenne szükséges. A beruházás összköltsége 174 millió forint.
Forrás és fotó: Bp2017
Facebook
Twitter
YouTube
RSS