Az európai társadalmakban élő muszlimok jó részének halvány fogalma sincs arról, mit ír elő a vallása, csak babonaszintű ismereteik vannak, amelyekhez viszont ragaszkodnak – nyilatkozta a PolgárPortálnak Maróth Miklós. A Széchenyi-díjas klasszika-filológus interjújában hangsúlyozta, Európa valóban gyenge, erkölcsi tekintetben is. Az egyetemi tanárt korábban a PestiSrácok.hu is faggatta, akkor Maróth arról beszélt, hogy a világ egy sosem látott kiáramlásnak és modern népvándorlásnak lehet szemtanúja, ami véleménye szerint azzal indokolható, hogy egyszerűen elfogyott a föld.
Ember nem hozhat törvényt, csak az Isten.
– mondta Maróth Miklós a PolgárPortálnak.
A Széchenyi-díjas klasszika-filológus és egyetemi tanár szerint kisebbségként így élni bármely európai, vagy inkább bármely nem muszlim társadalomban tudathasadásos állapot, és hozzátette, “az európai társadalmakban élő muszlimok jó részének halvány fogalma sincs arról, mit ír elő a vallása, csak babonaszintű ismereteik vannak, amelyekhez viszont ragaszkodnak”. A probléma véleménye szerint az, hogy az iszlámnak nincs központi tanító hivatala, tehát az emberek a saját szellemi képességeiknek megfelelően alkotnak valamiféle képet arról, mit is taníthat az ő vallásuk.
Maróth szerint részben az a probléma, hogy egy európai ellenőrzésnél esélytelen kiszűrni azt, ki kicsoda, de az is gond, hogy ezeket az ellenségeskedéseket magukkal hozzák onnan, ahonnan jönnek.
Akár az etnikait, akár a vallásit, ezért szerintem az európai hatóságoknak nem kellene azzal foglalkozni, ki hová tartozik és annak megfelelően eljárni velük, mert gyakorlatilag ezek a törvények Európában nem érvényesek. Ha Európa tartaná magát ahhoz, hogy szekuláris, akkor a vallási törvényeknek itt nem lenne helyük. Ha a katolikus egyház kánonjogát nem veszi figyelembe a Magyar Állam, miért venné figyelembe az ugyancsak kánonjog szerepét betöltő saríát? Vagy tudomásul veszik, hogy itt nincs saría, vagy azonnal haza kellene zsuppolni őket, mert mindez elfogadhatatlan. A közel-keleti ellenségeskedéseiket, hogyha onnan elmenekültek, ne hozzák magukkal, mert akkor nekünk kell majd elmenekülnünk Európából.
Hangsúlyozta, Európa valóban gyenge, erkölcsi tekintetben is, ami pedig Kölnben történt, azt az iszlám törvényei is tiltják. Úgy véli, hogy az emberjogi aktivisták, akik támogatják az elkövetőket azok emberi jogaira hivatkozva, soha nem emlegetik a kötelesség, vagy a felelősség szavakat.
Már odáig elmentek, hogy bárkivel lehet házasságot kötni, állattal is, tárggyal is, vagy akár önmagukkal is. De a felelősségről nem beszélnek. Nagyon bántott, amikor az a szír gyerek belefulladt a tengerbe, sajnálatos dolog, de miért engem ér a tetemrehívás, miért nem az apját?
– mondta.
Szerinte valami alapvetően kificamodott, hiszen “jelenleg Európában vannak emberek, akiknek vannak jogaik és kötelességeik, felelősség terheli őket, és vannak, akiknek csak jogaik vannak, de semmi kötelesség, semmi felelősség”.
A tolerancia nem egyfajta entitás, amihez lehet igazodni, főleg nem, ha úgy igazítjuk, ahogy épp akarjuk, mert bizonyos dolgokkal szemben toleránsak vagyunk, másokról meg nem szabad beszélni, mert az már gyűlöletbeszéd. Annak evidenciának kellene lenni, hogyha egy bevándorló hátterű ember bármiféle bűnt követ el Európában, abban a pillanatban hazazsuppolják, nem pedig vitatkoznak arról, az áldozat fölismerte-e? Ha egy nőt férfiak kergetnek, nyilván nem fogja memorizálni egyenként az arcukat, ez egy őrült elvárás.
Hangsúlyozta, sokaknak ez hatalmas biznisz, és például az ISIS-nek is az, akik óriási pénzeket tettek zsebre az embercsempészetből, vagy “a németországi ingatlantulajdonosok számára is, akik ingatlanjait az állam bérbe vette”.
A jogszolgálatoknak, tolmácsoknak, gyógyszercégeknek szintén jövedelmező a bevándorlás. Voltak persze munkaerő-piaci illúziók, pont az egymillió elvándorló német miatt, akiket szíriai orvosokkal és mérnökökkel kívántak pótolni.
Szerinte ez azért sem működhet hosszabb távon, mert “a bevándorlók munkamorálja más. Egy katari sejk egyik prédikációját néztem meg nemrég, amelyben arról beszélt, hogy az arab világban, főleg a gazdagabb országokban minden megvan, a legmodernebb Mercedes is, de abból egyetlen csavart sem készítettek ők”.
Arról is beszélt, hogy az iszlámnál az állam ismérve az, kinek a nevében hirdetik ki az imát, mert az a politikai közösség vezetője.
Ha megnézzük az európai történelemkönyveket, Egyiptomot 1860 körül az angolok meghódították, 1830-ban a franciák Algériát, ám a keleti térképek szerint az első világháború végéig ugyanezek az országok az Oszmán Birodalom részeiként szerepelnek. Miért? Mert a pénteki imát a török szultán nevében hirdették ki és a zakátot (kötelező adakozás – szerk.) az ő parancsára gyűjtötték össze. Na most, ki az aki megmondja Európában, kinek a nevében hirdetik ki az imát Molenbeekben? Merthogy nem a belga király nevében, az biztos.
Úgy véli, “ha egyszer valahol többségbe kerülnek és a saría szerint élnek, akkor az az ő területük. Ezért érthető a saría járőrök jelenléte szerte Nyugat-Európában“. Hangsúlyozta azt is, hogy ami már az ő politikai közösségük felségterülete, ahhoz a befogadó országnak sok köze nincs.
Indifferens számukra, hogy az övék egy kánonjog, a másik pedig állami törvény. És ha Európában multikulturalizmus van, akkor miért ne lehetne más törvények szerint is élni? Akkor miért ne lehetnének multitörvények?
Hozzátette, hogy “jelenleg nincs határ, amibe beleütköznének, nincs olyan, amit megtiltanának nekik, tehát egyre szemtelenebbek és követelőzőbbek”.
Németek mondják, hogy a nyelvkurzusokról úgy gondolták, hogy az az integráció első lépése lesz, ám mihelyst rájuk ragad néhány szó, elkezdenek követelőzni. Mert rájönnek, hogy nekik csak követelni kell, és akkor mindenki rohan teljesíteni, különben fasiszta lesz, vagy rasszista. Európa tehát elengedi őket, nincs határ, se felelősség, se kötelesség. Csak emberi jogok. És ha egy nő hozzámehet egy vasútállomáshoz, mert az identitása és kiteljesedése ez, ráadásul még talál is hozzá egy rátermett papot, akkor vajon kérhet-e egy migráns olyat, amit ne teljesítenének neki?
Maróth Miklóst korábban a PestiSrácok.hu is faggatta a migrációval kapcsolatban. Akkor elmondta, hogy a fő probléma, hogy elfogyott a föld.
Még egyetemista koromban az arab országok lakossága harmada volt a mainak. Irán lakossága 30 millióról 75 millióra nőtt. Egyiptomban akkor 30 millióan éltek, most 85 millió körüli a lélekszám. Szíria lakossága 3 millióról 10-re nőtt, míg Iraké 10-ről 30-ra. Itt rengeteg emberáldozattal járt a háború, amely valamelyest gátat szabott a népességrobbanásnak.
Hangsúlyozta, “Európa gyökerét a rómaiság adja, amelyet a kereszténység mentett át. Ebből nőttek ki azok az alapértékek, mint a kitartás, a tisztességes munkavégzés és a keresztény erkölcs, amelyen Európa és a benne élők közös szellemisége alapszik”. Szerinte egy teljesen máshogy szocializált tömeg, amely nem rendelkezik ezekkel a gyökerekkel nem tud integrálódni ám túlsúlya miatt idővel a jelenlegi Európát is kisebbségbe taszíthatja.
Forrás: polgarportal.hu, PS; Fotó: napiiszlam.blog.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS