Átlátható úszószövetséget ígér az úszószövetség a szakma által közkivánatra megválasztott új elnöke, Wladár Sándor. Bár korábban azt mondta, nem szeretne a múlt árnyaival foglalkozni, ennek megkerülésére nem nagyon lesz módja. Mindenképpen rendezné a viszonyt Hosszú Katinkával, viszont leszögezte, hogy nem csak róla, róluk szól ez a sportág.
Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnökének vasárnap megválasztott olimpiai bajnok részt vett A hónap műhelye díj átadóján (most az Egri Úszó Klub érdemelte ki), ahol új munkaköréről is beszélt. Azt mondta, bár napi 14-16 órát dolgozik új minőségében, még három-négy hét kell neki, hogy teljesen „képbe kerüljön”.
Köztudott, hogy Gyárfás Tamás és Bienerth Gusztáv Wladár után rendezni akarja a szövetség kapcsolatát legjobbunkkal, Hosszú Katinkával. „Hosszú Katinka még mindig a zászlóshajója a magyar úszósportnak, segíteni akarunk neki mindenben, de számítunk rá, hogy ő is segíti a mi munkánkat. A magyar úszás nemcsak róla szól, a figyelemnek nem csupán a befutott sportolókra kell irányulnia, hanem a sportág egészére, benne kiemelten az utánpótlás-nevelésre. Én a teljes magyar úszósportot akarom szolgálni” – mondta. Tulajdonképpen ezt ismételte meg a DIGI Sportnak is. Az is kiderült, hogy vagy ő vagy az újságírók nagyon szeretik a „zászlóshajó” kifejezést. „Hosszú Katinka még mindig a zászlóshajója a magyar úszósportnak, ezért segíteni kell mindenben, ha bármilyen kérdése van, azt meg kell hallgatni. Számítunk arra, hogy ő is segítse a mi munkánkat. De a magyar úszósport nem Katinkáról szól elsősorban, hanem a teljes tagságról. Nekünk az a küldetésünk, a kötelességünk, hogy őket szolgáljuk és képviseljük”.
A közvélemény igazából a nyugalom megteremtésén kívül – ami most már minden fél érdeke – azért arra is kíváncsi, mi lesz a korábbi botrányokkal, hűtlen kezeléssel. Bár Wladár leszögezte, hogy nem szeretne a múlt ügyeivel foglalkozni, biztosan kénytelen lesz. Főleg, ha komolyan gondolja, amit mondott, s miért ne lenne így?
„Fontos feltétel, hogy átlátható legyen a szövetség működése. Mindenki tudja az év elején, hogy mennyi pénzből tud gazdálkodni, milyen edzőtáborok vannak biztosítva, és kapják meg időben azt a támogatási pénzt, ami nekik jár”– mondta Wladár. A Gyárfás-korszak ügyeit most már a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálja, de állítólag Bienerth sem „tétlenül” töltötte elnöki időszakát.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS