Immár az a Political Capital is a baloldal és a Jobbik összefogását szorgalmazza, amely a baloldali kormányok idején még a szélsőjobboldali, radikális szervezetek megfigyelésére kapott több tíz millió forint értékű megbízást.
Az ellenzék legtöbb szereplője egyelőre azt akarja elhitetni magáról, hogy ő az ellenzék vezetője, ezért az utolsó pillanatig kivárnak. Ez igaz a Momentumra és az LMP-re is – fejtegette László Róbert az ATV-ben. A Political Capital választási szakértője szerint nincs biztos recept, mindenki hazardírozik, ezért az a kérdés, hogy az utolsó egy hónapban rájönnek-e az ellenzéki pártok, mi a legjobb stratégia. László Róbert úgy vélekedett, a választókat fárasztják és taszítják az összefogásról szóló hírek, és noha a társadalom többsége kormányváltást akar, ezt még nem tudták becsatornázni a pártok. Az elemző végül arra jutott: a „politikai racionalitás” azt diktálja, hogy ha csak hallgatólagosan is, állapodjanak meg a pártok a Jobbikkal is abban, hogy adott körzetekben egymás ellen nem kampányolnak. Ennek működőképessége mellett a veszprémi és a tapolcai időközi választás eredményével érvelt.
Az, hogy az Orbán-kormány leváltása érdekében a korábbi ősellenséggel, a Jobbikkal is össze kell fogni, nem új keletű a balliberális oldalon. Már 2011-ben az akkor még LMP-s Karácsony Gergely vetette fel „a teljes parlamenti ellenzék a Jobbiktól az LMP-n át az MSZP-ig” tartó összeborulásának lehetőségét. Tavaly májusban Gyurcsány Ferenc tette ugyanezt ezekkel a szavakkal:
bekövetkezhet tehát az, amire Orbán Viktor nem gondolt, hogy a centrális erőtér fölött létrejöhet a bal- és jobboldali összefogás.
Augusztusban pedig az MSZP elnöke ajánlotta fel pártja szolgálatait a Jobbik mögött álló Simicska Lajosnak, amikor arról kérdezték, mit szól ahhoz, hogy a Fidesz 2010-es hirdetései miatt tenne feljelentést az oligarcha egyik cége.
Azt gondolom, ebben mi segíteni fogunk neki, a politikai részét vállaljuk, ő pedig szállítsa nekünk a muníciót
– fogalmazott Molnár Gyula.
magyaridok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS