Hatalmas erőt mozgatunk meg 2025-ben azért, hogy a magyar kis- és középvállalkozásokat segítsük. Elindítjuk a Demján Sándor programot, és ezzel 1410 milliárd forintot irányítunk ebbe a szektorba. Azt akarjuk elősegíteni, hogy a magyar kis- és középvállalatok szintet tudjanak lépni – ez a program az ő céljaikra és kihívásaikra lett kitalálva. Rájuk szabtuk, hogy segítsük őket a növekedésben, új munkahelyek létrehozásában és új piacok megtalálásában. A KKV szektor a magyar gazdaság kulcsterülete: Ha ők növekedni tudnak, akkor az egész magyar gazdaság is növekedni fog – jelentette be Hidvéghi Balázs a kormány Facebook oldalára feltöltött videóban.
A programnak köszönhetően 8+1 támogatás érhető el a vállalkozások számára:
- Az első: a KKV tőkefinanszírozási program. Ezzel a gyors növekedést segítik, 100 és 200 millió forint közötti fejlesztési forrásról van szó, ami 5%-os kamat mellett érhető el.
- A második: az 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program. Itt a keret 50 milliárd forint és a kkv-k eszközberuházását valamint termelési kapacitásuk növekedését segíti a kormány. Ez egy akár 200 millió forintos vissza nem térítendő támogatás is lehet. Az eszközbeszerzés mellett digitalizációs és megújuló energiával kapcsolatos fejlesztések is finanszírozhatók ebből a támogatási forrásból.
- A harmadik: a vállalkozások internetes jelenlétét, értékesítését támogató program. A kormány 2 évre átvállalja az internetes megjelenéshez szükséges digitális szolgáltatások költségeit, utalvány formájában támogatást nyújt honlap és a közösségi média felületek fejlesztéséhez, kibervédelemhez, vagy akár az online értékesítést támogató szolgáltatásokhoz.
- A negyedik: a Széchenyi Kártya Program 3,5 százalékos beruházási hitelkamata. 2025-ben akár 150 milliárd forintnyi új beruházási hitel is kihelyezésre kerülhet. A beruházási hitelt 2025. június 30-ig igénylő vállalkozások számára az első évben ingyenes lesz a hitelhez kötelezően kapcsolt kezességvállalás.
- Az ötödik: az Exportösztönző Hitelprogram, amelyet az Eximbank indít. Ez a program mind a már exportáló és a még nem exportáló vállalkozások számára is igénybe vehető.
- A hatodik: a Kifektetést támogató hitel- és tőkeprogram. Ebben a beruházásokhoz, cégalapításokhoz, cégfelvásárlásokhoz adnak segítséget, amelyekkel a hazai vállalkozások új piacokat szerezhetnek és terjeszkedhetnek. A cél, hogy ezzel a tőkeprogrammal új, nagy és külföldön is sikeres magyar vállalatokat neveljenek ki.
- A hetedik: a Vállalkozásfejlesztési uniós programok. 2025-ben 650 milliárd forintnyi uniós forrást nyitnak meg a kkv-k előtt vissza nem térítendő támogatás, támogatott hitel, illetve ezek kombinációja révén. Van, amelyik már most elérhető, és van, amit tavasszal nyitnak meg.
- A nyolcadik: a KKV-k adminisztrációs terheinek könnyítése, vagyis itt tovább csökkentik a bürokráciát az adatszolgáltatásban, adózásban és a jogszabályi környezetben.
A plusz egy támogatás pedig, hogy újabb mikrovállalkozások számára csökken az áram ára januártól. A piaci szerződéssel rendelkező mikrovállalkozások is beléphetnek az egyetemes szolgáltatásba korábbi szerződésük lejárta után, így bizonyos fogyasztásig a kormány által meghatározott, kedvezményes áron vehetik az áramot – ismerteti a részleteket a parlamenti államtitkár.
(Kiemelt kép: MTI/Balogh Zoltán)
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS