Pesti Srácok

Vezércikk

Kapaszkodás a megmaradásért!

Stefka IstvánStefka István Vezércikk július 6.
– írja Csoóri Sándor Duray Miklós felvidéki magyar író könyvének, a Kutyaszorító előszavaként 1982-ben. Ehhez abban az időben igencsak bátorság kellett a kommunista diktatúra két országában, Magyarországon és Csehszlovákiában. 1956, a forradalom és szabadságharc vérbefojtása után veszélyes volt kádáréknak ellentmondani, de ugyanez a helyzet volt a csehszlovák Husák idejében is, megtoldva egy 1968-as Prágai tavasz leverésével.

A “visszamaradott véglények” tudják mi a valóság, és ezért nem fognak soha rátok szavazni

DDDezse-Zelenka Dóra Vezércikk július 3.
Úgy tűnik mindig van lejjebb a magyar közéletben, és ez egyre inkább elkeserítő. Miközben néhány óra leforgása alatt két hír is megjelenik, az egyik oldalról, hogy három százalékos támogatott lakáshitellel segíti a kormány az első lakásukat vásárló fiatalokat, addig a másik oldalon ismét egy szép minősítést kapnak a jobboldali szavazók. Véglények - mondják ők, miközben táncikálva és bulizgatva állnak ki egy háború folytatása mellett. Érezzük a kontrasztot? Érezzük. Elkeserítő a helyzet? Elkeserítő.

Túlélheti-e az EU vezetése, például Ursula és Manfred, ha Ukrajna elveszíti a háborút?

BBBálint Botond Vezércikk július 3.
Persze nem arra gondolok, hogy a dühös lakosság kicsomagolja őket valamelyik menő párizsi étteremből és számon kérik rajtuk azt a pár ezer milliárd eurót, amit Európa miattuk bukott az elmúlt években. Ez a két minimalista bürokrata békésen fog megöregedni és az európai lapok szemlézni fogják az emlékirataikat, feltéve, ha akkor még lesz Európa. Merkellel is így jártunk. És utána is tudott rosszabb jönni. Sajnos Európa forradalmai elzúgtak, nem lehet egy vezetés elég hülye és káros ahhoz, hogy a rejtői értelemben vett nép legalább elfenekelje gyagya urait.

Betegségügy

SSSzalai Szilárd Vezércikk június 25.
Az egészségügy kérdése egyidős az emberiséggel, és a fogalom konceptualizálása óta fantasztikus ellenzéki politikai alapanyag, hiszen mindenki tudja, hogy az az egészségügyi rendszer működik „jól”, ahol ha valaki betegen megy be, egészségesen jön ki. Eddig a pontig Kulja András is eljutott, ahogy mi, átlag laikusok is. Kérdés, hogy melyikünk járt hosszú évekig orvosi egyetemre. Szakpolitikai demagógia, avagy hogyan legyél liberális demokrata populista.

Van aki orvosi diplomával is áldoktor, viszont legalább nem álbeteg

BBBálint Botond Vezércikk június 24.
K. András “szakpolitikai vitázott” illetve M. Péterrel közösen bementek kellemetlenkedni egy egészségügyi intézménybe. K. Andrásról bizonyos helyeken azt hiszik, hogy ért valamihez. És ez akár így is lehet, nem kell szikrázó politikai elmének lenni ahhoz, hogy valaki apróbb műtéteket el tudjon végezni önállóan, és ilyesmire a szóban forgó személyt elvileg a diplomája képesíti.