Vezércikk
Erdő Péter bíboros “sajtófőnöke” a katolikus egyház ellenségeinek házibuliján ünnepelte a választási győzelmet
Bizonyára jó szakember. Ilyenkor nehéz megállnia az embernek, hogy ne röhögjön. Korábban is voltak hírek arról, hogy a katolikus egyházba Magyarországon is rendkívül erős a “liberális beszivárgás”, de azért ezt nem gondoltam volna. Erdő Péternek nyilván valakik ajánlották az illetetőt, ez úton is gratulálok neki a kiváló választáshoz. Mondhatjuk azt is, hogy az egyház csupán az elmúlt 16 év diktatúrája idején nyújtott menedéket egy, az elvei miatt üldözött antiklerikális liberálisnak. Igen, gonosz akarok lenni.Ki lesz az EU új feketebáránya, és kiből lehet mártír?
. A Fidesz-KDNP veresége merőben új helyzetet teremtett azzal, hogy Orbán Viktor nem harcol mások helyett, és nem viszi el a balhét...Így hazudik a tiszás propagandamédia
Látványos, személyes példán fogom bemutatni. Pontosabban három példán. Merthogy néhány napon belül sikerült három ordas hazugságot is produkálniuk. Persze a saját olvasóikat eddig sem zavarta, hogy hazudnak nekik; mivel nem tájékozódnak más forrásból, a valóság el sem szokott jutni hozzájuk. Nyilván most sem fog, ezzel együtt kell élnünk. Meg ők is így élnek tovább a nyúlüregben. Na, nézzük...Mi lesz a dolga az új Fidesz frakciónak?
Ez a jövő már volt egyszer, ahogy mondani szoktuk...Vörös szőnyeg és hétfő reggel
Magyar Péter filmsztár, és Olaszországba, a Riviera Nemzetközi Filmfesztiválra utazik...Európával együtt megyünk a lecsóba
Döntött a magyar választók többsége. A különlegessége, egyedisége Magyarországnak megszűnt. A fék, amely Európát lefelé, a szakadéktól megvédtek, az a fék, az az iránytű megszűnt létezni Orbán Viktor politikai vereségével.Utolsó csatlós
Akkor akarunk feltakarni mindenféle kritika és önálló gondolat nélkül az ún. nyugat, a Sosemvolt Európai Birodalom mögé, amikor az éppen készül darabokra esni. Mintha nem ‘41-ben lépünk háborúba, hanem ‘44-ben. Az utolsó csatlós egyúttal mindig a leghülyébb.Kultúrkeresztény kurzus
Mennyire volt keresztény a Fidesz kormányzása? Milyen hasznai és hátulütői voltak annak, hogy az eddigi kormánypárt keresztény-konzervatív erőként hirdette magát?Már most túlcsordult a turmix?
Még meg sem alakult az új kormány, de már most túlcsordul a turmix.Ügynökakták nyilvánossága? Mit akarnak kitakarni vele?
Az ügynökakták nyilvánossága a rendszerváltás óta témája mindenkinek, akinek nincs jobb dolga. Két egymásba csomózott gumicsont kinézetű probléma ez, amelyről nem látszik, hogy a negyedik dimenzióban van igazán összegabalyítva. Ügynökakták tulajdonképpen nincsenek is, a lényeges aktákat ugyanis már rég kiemelték a többi közül.Orbán Viktor politikai jövője
Az teljesen természetes jelenség, hogy a most győztes politikai ellenfeleink úgy próbálják keretezni a történteket, hogy ez a választási eredmény egyben Orbán Viktor politikai pályafutásának végét is jelenti. Persze ez nincs szükségképpen így, de a lehetőségek között nyilvánvalóan ott szerepel, hogy Orbán Viktor többet nem lesz a Fidesz miniszterelnök-jelöltje.Civil kormányzás
Egy ígéretét már biztosan teljesítette Magyar Péter: civileket juttatott a parlamentbe. Persze ez sem úgy történt, ahogy azt a választók elvárták volna. A civil politizálás ugyanis nem azt jelenti, hogy politikai múlt nélküli jelölteket visz be a közéletbe. Azt nem mondta, hogy ezek az emberek annyira civilek lesznek, hogy még azután se szólhatnak bele a párt ügyeibe, hogy országgyűlési képviselők lettek.A köztársasági elnök is Magyar Péter célkeresztjében van
A köztársasági elnök Magyarországon semmilyen formában nem korlátja a parlamenti többségnek, főleg nem egy kétharmadosnak. A köztársasági elnök egyetlen esetben tud végletes módon beavatkozni a politikai életbe, ha a parlamenti többség, a miniszterelnök tevékenysége elleni tiltakozásul mond le, amivel esetleg el tudja szigetelni (külföldön és belföldön egyaránt) az elszabaduló többséget, vagy mobilizálni tudja a vele egyetértő tömegeket.Két dolog biztosan nem okozta a Fidesz-KDNP vereségét: a szellemek és Borbás Marcsi
Emlékszem még, hogyan kacarásztunk versengve a szerkesztőségben az átlagembereket lenéző belvárosi értelmiségi ömlengéseken. Sőt, még szurkoltunk is, hogy folytasd csak koma, az ilyesmitől szalad fel a Fidesz-KDNP népszerűsége akár négyötödig is. Momentumosok remekül űzték például ezt a műfajt, meg a Párbeszéd is, milyen kár, hogy többé sosem lesznek tagjai a parlamentnek.Orbánt a busz alá? Hát nem!
Szóval a gyászmunka zajlik, és ennek egyik fázisa a harag. Sok különböző célpontja lehet; sok mindent, sok mindenkit okolunk a választási kudarcért. De kit szabad okolni, és mennyire? És milyen körben kell megtartani az önvizsgálatot?Metabiztonsági szolgálatok – Ezentúl minden lépésünket ismerik
Ameddig mindenki arra figyelt, hogy katolikus lesz az oktatásügyi miniszter addig egy sokkal sötétebb dolog elsiklott előttünk...Miért vesztettünk? – Magyar Királyi Államvasutak
A MÁV miatt van az egész...Az a 40 év nem múlik el csendesen
Hogyan is múlhatna el? Hiszen az internacionalizmus, a Komintern, a világ proletárjai egyesüljetek az imperializmus ellen az a kommunista csali volt, amit Marx, Engels és Lenin terjesztett el a világban és a szerencsétlen sorsú százmilliók bevették a maszlagot.Mégsem mérgeznek az akkugyárak! – Te megbízol a Greenpeac
Tapasztalatból tudom, hogy a környezetvédők általában nem különösebben megbízhatóak, illetve rendkívül “hálásak” tudnak lenni a megfelelő irányból érkező támogatásokért. A Greenpeace valamikor március közepén megállapította, hogy a magyarországi akkugyárak környezetében a gyárakból eredeztethető érdemleges szennyezés nem azonosítható.Véget ért a színes (fülke)forradalom?
Láthatóan még nem, és arról sincs nyilván döntés, hogy mikor érjen véget.Rendszerváltás
Sem a leendő Tisza-kormány, sem a szavazói nincsenek irigylésre méltó helyzetben, ráadásul a nemzetközi térben is egyre tolakodnak a válságok meg a fenyegető veszélyek.Nem tudtuk és nem sejtettük
Többen mondták a választások napjának koraestélyéről, hogy a mondjuk úgy, “felülről érkező” általános információ még akkor is az volt, hogy szorosan, de győzni fogunk. Ez és a sok, tíz körüli szorosan elvesztett egyéni választókerület számomra azt mondja, hogy az “illetékesek” sem voltak képben. És ugye ez most így egy nem várt vereségnek látszik.Megújulás, nem megújítás
Orbán Viktor néhány nap után újra megszólalt, interjút adott a Patriótának, amiből úgy tűnt, hogy a letaglózó vereséget követően felállt a padlóról. Megütötte a fülemet, hogy nem ő akarja megújítani a nemzeti oldalt, hanem annak magától kell megújulnia, nem levezényelve.Segítsük a Tisza-szavazók visszatérését a valóságba!
Magyar Péter alkalmassága összetett kérdés, nála csak az fog számítani eleinte, miként is adja el azt, amit csinál. A rajongók még évekig nem fognak erre rákérdezni mi folyik kormányzás címén.Ajánljuk még































