Vezércikk
Itt a házmestervilág!
A feljelentések, a besúgások, a hazug vádak világa, ami jellemezte a kommunista Rákosi-korszakot. Én nem azokra a házmesterekre gondolok, akik becsületesen végezték a munkájukat, egy forintért a hajnali órákban kaput nyitottak, támogatták a részeget a lakásáig, vagy segítettek az időseknek a szatyor cipelésben, a takarításban.A hatalom is ellopható
A Fidesz szavazói is a jó dolgokat támogatták, nem a rosszakat. A választók, úgy általában mindkét mindenkori oldal szavazói, nem tudják, hogy végül is miként oszlik meg a hatalom az országgyűlés, a kormányzat, az államszervezet, a bíróságok, az ügyészségek és úgy általában a hatóságok között. Az a legkellemetlenebb, hogy szinte mindig eseti jellegű, hogy ki mire is lát rá valójában és ki kap csak vetített képet. A hatalom birtoklóinak számtalan erővel kell megküzdeniük, rengetegszer a saját rendszerük lomhaságával és tompaságával is.Megint a gyerekekért jönnek
Ismét van saját minisztériuma az oktatásügynek. Ezért nevezett ki Dr. Erőss Pál unokája, Dr. Mádl Ferenc keresztgyereke oktatási miniszterré egy pedagógus… helyett egy muciológust.Elkezdődött már a munka?
Annyit változott a magyar politikai tér rövid idő alatt, hogy az ember már nem tudja, hogy egy valóságshow pillanatait láthatja vagy ez most már az új kormány ténykedése. A munka elvileg elkezdődött, de egyelőre a közösségi oldalak, jól eltalált fotók és hatásvadász videók uralják a napjainkat.Miként lett a bunkóság érték?
A bunkóság a kimértség, a távolságtartás, a formális, hideg udvariasság helyére került, és a hagyományosan tiszteletnek örvendő szakmák, pozíciók iránti megbecsülés pedig teljesen elfogyott.Kicsit brüsszeli, kicsit hálózati, de biztos, hogy nem a miénk az új kormány
Ahhoz képest, hogy mennyit halljuk, méltatlanul kevés szó esik arról a magyar közéletben, hogy pontosan mit is jelent a „függetlensség”. Pedig ha az ember egy pillanatra félreteszi a kötelezően elszavalt médiapiaci népmeséket a padlásszobákban bujkáló szerkesztőségekről, a mécses mellett írt ellenálló cikkekről, valamint a CEU Nádor utcai épületének optikai csalódásáról, akkor viszonylag gyorsan láthatóvá válik a rendszer alaplogikája.Lannert Judit és az átműtött óvodások esete
Már az első napján az lmbtq oktatást forszírozza az oktatási-és gyermekügyi miniszterjelölt...Orbán és Dopeman; avagy: Király Nóra FÉLigazsága
Többen kifogásolták, többek között Király Nóra korábbi fideszes képviselő is, hogy Orbán Viktor miért Dopeman műsorába ment el „megbeszélni a dolgokat"...Szia uram, nyugodt jövő bulikáért érdekel?
Nem tudjuk, mi lesz, de valami más. Nem érdekel a jövő, mert van buli. ÉN most jól érzem magam. Aztán eltelik néhány hónap, és felnövünk, na, az pocsék lesz.Mindenkinek illik segíteni az új kormányt, még ebben is van felelősségünk
Újra és újra hangsúlyozni kell, hogy ez az új kormány egy szabályos választáson jutott hatalomra, egy olyan választáson, amit a mi kormányunk írt ki a demokratikusan szokásos keretek között és időben.Ez is megvolt!
Véget ért a magyar történelem s nemzettudat erősítésének ideje. Újra merhetünk kicsinek látszani és kicsinek lenni.Párttal a néppel egy az utunk
Nehéz négy (8-12-16) évnek nézünk elébe. Kelletlen és kellemetlen benyomások következnek.A nők teste, a miniszter döntése
Kapitány István felcsillantotta a reményt, de Hegedűs Zsolt illetékes miniszter hamar szétkergette a rózsaszín felhőket a szabad szülészorvos-választás ügyében.A feladatnak vagy a Facebooknak akar megfelelni Magyar Péter?
Tényleg azért váltja le a sógorát a leendő miniszterelnök, mert rájött, hogy a sógora? Magyar Péter már ezért is sztár, mert kapkodva menekül? Még hivatalosan meg sem választották.Fico, Babis! Itt végig csak egy muskétás volt...
Szlovákia és Csehország végig profitált abból, amit Orbán Viktor Brüsszelben kiharcolt a számukra is. És Tusk volt az, amelyik ezért folyamatosan bírálta a három országot, és annak három vezetőjét.Milyen állapotban van a magyar jobboldal?
A politika alapja a realitásérzék, és nekünk most azt kell elismernünk, hogy a realitásérzékünk bizony cserbenhagyott bennünket. Volt akiket rendesen első kézből, ők tényleg hittek a saját közvéleménykutatásainknak, és biztosak voltak benne, hogy megismétlődik 2022. Aztán voltak azok, akik elnyomták magukban a realitásérzéküket, vagyis igen sikerese behódoltak a csoportnyomásnak, vagy nem mertek szembenézni azzal, amit a saját jobbik eszük mondott nekik.Szerintem ti sem erre szavaztatok
Kezdjük el egy jóval szélesebb társadalmi réteg, az elkötelezett ellenzéki szavazók vizsgálatát.Bütyök inkább önmagát nézegeti kormányalakítás helyett
Van a nárcizmusnak egy olyan szintje, ami kifejezetten szórakoztató lenne, ha nem kéne négy évig néznünk a közmédiában. Bütyök ugyanis olyan szintre emelte a dolgot, hogy Ruff Bálintra hagyta a kormányalakítást, és inkább a róla szóló propagandafilmet nézi meg Olaszországban.Nem a kormány családpolitikájában van a hiba, hanem a fejekben
Hányszor, de hányszor élcelődött rajta az ellenzék, hogy hiába a családközpontú kormányzás, nem hozta el a várva várt sikert. Most viszont a szakemberek mondják ki, hogy nem a családpolitikával volt a baj, hanem az emberek felfogása változott meg a gyerekkkel kapcsolatban, de ez nagy bajhoz vezet.Kinek jó az NKA-balhé?
„Forrong a kulturális élet” – fogalmazott Rónai Egon az ATV-ben. Majd pedig keresztre feszítette Hankó Balázs leköszönő kulturális és innovációs minisztert. Az NKA-pénzosztást kérte rajta számon, leginkább hogy miért kaptak százmilliókat néhány héttel korábban létrehozott cégek, megkerülve a megszokott elbírálási procedúrákat és struktúrákat.Buli ismeretlen helyen és időben
Viszont kötelező elmenni rá. Ez a cikk a jelenlegi politikai helyzet egy eseményére reflektál. Az esemény annyira gáz, hogy semmilyen formában nem kívánok utalni rá a cikkben, de szerintem a Kedves Olvasó meg fogja oldani.Gelygőnek új gyámja van, aki nem engedi, hogy a telóját nyomkodja
Gelyi szomorú volt, de szót fogadott, mert ő egy fegyelmezett kisfiú. Biciklizni is szeret, reméli, hogy azt megengedik majd neki a jövőben is.Jobbnak látszanak!
Én mégiscsak azt mondom, hogy Magyar Péter pártja baloldali, liberális értékeket képvisel, csak ideológiát cseréltek, amit a hatalom, a szolgalelkűség, a pénz és a még több pénz határozott meg.Európa legfontosabb alapértéke a dialektikus materializmus sztálinista permutációja
A legjobb energia az el nem fogyasztott energia – adta ki a jelszót a puritánok nevében Ursula von der Leyen. Nem győzünk hüledezni, hogy ez milyen hülye.Ajánljuk még

































