Vezércikk
Csak Orbán ne lehessen újra miniszterelnök!
Tényleg ez a legfontosabb? A látványpolitizálás ellenzékben láthatóan hatékony dolog, ebben az újfajta közösségi médián alapuló érzelemdemokráciában, hiszen kétharmadot lehet szerezni vele. De annak mi értelme van, hogy Orbán Viktort ki akarja zárni az új kétharmad a miniszterelnökké választhatóságból?Miben különbözik a fülkeforradalom és a Tisza áradása?
Magyar Péter úgy tudja, hogy ő most rendszert váltott. Ebben természetesen nincs igaza, a “fülkeforradalom” sem volt rendszerváltás, pont csak annyi, mint most a “Tisza áradása”, egy rendes országgyűlési választáson bekövetkező hatalomváltás. Volt azonban néhány olyan körülmény, amely megindokolta, hogy a létrejövő új kétharmados többség mélyebben belenyúljon a jogi és politikai viszonyokba.Legyőztük magunkat, de most már zárjuk le a sebnyalogatást!
A 2010 utáni rendszer egyik legerősebb legitimációs pillére a gazdasági stabilitás ígérete volt. A növekedés, bérfelzárkózás, otthonteremtés, rezsivédelem, munkaalapú társadalom ígéretei egy gazdaságilag és társadalmilag szétzilált ország számára reménysugarat jelentett. Amennyire kiutat jelentett ez a politika, annyira erősen ütött vissza, amikor a választók mindennapi tapasztalata már nem az életszínvonal folyamatos növekedése volt. Mégis vereség lett a vége.Ha jól értem a főpolgármester urat, azt nyilatkozta egy brüsszeli lapnak, hogy az egész magyar vidék homofób...
A város-vidék szembeállítás nem idegen ugyan Karácsony Gergelytől, hiszen korábban ő nevezte a demokrácia utolsó védőbástyájának Budapestet az illiberalizmus tengerében, de ez még tőle is új volt...Mit csinál egy miniszterelnök?
Woody Allen halhatatlan sorai jutnak az eszembe, amikor jó zsidó módjára felszólamlást intéz Istenhez (fejből és feltehetőleg pontatlanul idézem): “Uram! Tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség! Jó állás, ne b…d el!” Nem állítom azt, hogy egy egyszerű tiszás naíva fejével tudnék gondolkozni, de csak volt nekik egy elképzelésük arról, mit is csinál egy miniszterelnök?Tiszás-e Kapu Tibor?
Talán igen. Talán nem. Talán nem volt az – de az lett. Talán az volt – de meg lehetett volna győzni. A Kapu Tiborra özönlő gyűlöletcunami nem méltó.Hatodik pecsét – Pincébe a jobboldali portálokkal!
Szilágyi alezredes levelét megírta, szerelmes könnyével azt is telesírta, így lett a PS-nek nagy vigadalma, rendőri balf@szság kedvünket meghozta.Mindenkit is száműzni, kivéreztetni, eltakarítani?
Emlékeztek arra, hogy mennyit beszéltem arról — talán sokan túlzásnak gondolták a választási kampányban —, hogy majd, ha esetleg nyernének, akkor ŐK döntik el, ki lesz a fideszes, meg kit és hogyan, miért kell elszámoltatni?Úristen! Egyetértek Szabó Tímeával! - Mi van srácok, nincs tökötök?
Életemben nem gondoltam volna, hogy lesz olyan nap, hogy arra a rémhírre ébredek: Uramatyám, egyetértek Szabó Tímeával. Ugyanis ma ez történt. Egyetértek Szabó Tímeával. Izzadtság cseppek a homlokomon, látászavarok gyötörnek emiatt, de a hír igaz.A begolyózott bontógolyó
Az újdonsült miniszterelnöknek illene nagyon tepernie, hogy ne csak bontógolyóként vonuljon be a történelembe. De láthatóan eszébe sincs ritmust váltani, pláne azért, mert nem is ezt várja ezt tőle senki. Ő csak bont és bont, egészen addig, amíg őt is le nem bontják.Itt a házmestervilág!
A feljelentések, a besúgások, a hazug vádak világa, ami jellemezte a kommunista Rákosi-korszakot. Én nem azokra a házmesterekre gondolok, akik becsületesen végezték a munkájukat, egy forintért a hajnali órákban kaput nyitottak, támogatták a részeget a lakásáig, vagy segítettek az időseknek a szatyor cipelésben, a takarításban.A hatalom is ellopható
A Fidesz szavazói is a jó dolgokat támogatták, nem a rosszakat. A választók, úgy általában mindkét mindenkori oldal szavazói, nem tudják, hogy végül is miként oszlik meg a hatalom az országgyűlés, a kormányzat, az államszervezet, a bíróságok, az ügyészségek és úgy általában a hatóságok között. Az a legkellemetlenebb, hogy szinte mindig eseti jellegű, hogy ki mire is lát rá valójában és ki kap csak vetített képet. A hatalom birtoklóinak számtalan erővel kell megküzdeniük, rengetegszer a saját rendszerük lomhaságával és tompaságával is.Megint a gyerekekért jönnek
Ismét van saját minisztériuma az oktatásügynek. Ezért nevezett ki Dr. Erőss Pál unokája, Dr. Mádl Ferenc keresztgyereke oktatási miniszterré egy pedagógus… helyett egy muciológust.Elkezdődött már a munka?
Annyit változott a magyar politikai tér rövid idő alatt, hogy az ember már nem tudja, hogy egy valóságshow pillanatait láthatja vagy ez most már az új kormány ténykedése. A munka elvileg elkezdődött, de egyelőre a közösségi oldalak, jól eltalált fotók és hatásvadász videók uralják a napjainkat.Miként lett a bunkóság érték?
A bunkóság a kimértség, a távolságtartás, a formális, hideg udvariasság helyére került, és a hagyományosan tiszteletnek örvendő szakmák, pozíciók iránti megbecsülés pedig teljesen elfogyott.Kicsit brüsszeli, kicsit hálózati, de biztos, hogy nem a miénk az új kormány
Ahhoz képest, hogy mennyit halljuk, méltatlanul kevés szó esik arról a magyar közéletben, hogy pontosan mit is jelent a „függetlensség”. Pedig ha az ember egy pillanatra félreteszi a kötelezően elszavalt médiapiaci népmeséket a padlásszobákban bujkáló szerkesztőségekről, a mécses mellett írt ellenálló cikkekről, valamint a CEU Nádor utcai épületének optikai csalódásáról, akkor viszonylag gyorsan láthatóvá válik a rendszer alaplogikája.Lannert Judit és az átműtött óvodások esete
Már az első napján az lmbtq oktatást forszírozza az oktatási-és gyermekügyi miniszterjelölt...Orbán és Dopeman; avagy: Király Nóra FÉLigazsága
Többen kifogásolták, többek között Király Nóra korábbi fideszes képviselő is, hogy Orbán Viktor miért Dopeman műsorába ment el „megbeszélni a dolgokat"...Szia uram, nyugodt jövő bulikáért érdekel?
Nem tudjuk, mi lesz, de valami más. Nem érdekel a jövő, mert van buli. ÉN most jól érzem magam. Aztán eltelik néhány hónap, és felnövünk, na, az pocsék lesz.Mindenkinek illik segíteni az új kormányt, még ebben is van felelősségünk
Újra és újra hangsúlyozni kell, hogy ez az új kormány egy szabályos választáson jutott hatalomra, egy olyan választáson, amit a mi kormányunk írt ki a demokratikusan szokásos keretek között és időben.Ez is megvolt!
Véget ért a magyar történelem s nemzettudat erősítésének ideje. Újra merhetünk kicsinek látszani és kicsinek lenni.Párttal a néppel egy az utunk
Nehéz négy (8-12-16) évnek nézünk elébe. Kelletlen és kellemetlen benyomások következnek.A nők teste, a miniszter döntése
Kapitány István felcsillantotta a reményt, de Hegedűs Zsolt illetékes miniszter hamar szétkergette a rózsaszín felhőket a szabad szülészorvos-választás ügyében.A feladatnak vagy a Facebooknak akar megfelelni Magyar Péter?
Tényleg azért váltja le a sógorát a leendő miniszterelnök, mert rájött, hogy a sógora? Magyar Péter már ezért is sztár, mert kapkodva menekül? Még hivatalosan meg sem választották.Ajánljuk még

































