Vezércikk
Kedves kormánypárti embertársam! 16 évig miért nem kussoltatok?
Nehéz egyesével válaszolni az összes olyan kérdésre, ami afelől érdeklődik, hogy miért nem öltöztem még állatbőrökbe és költöztem egy barlangba, hiszen veszített a Fidesz. Megpróbálom így, egy kifejtős fogalmazás keretében foganatosítani a válaszadást, hátha véletlenül olvassák az érintettek.Dr. Erőss Pál unokája a bukás kapujába érkezett
Drága lehet az országnak az uniós pénzek hazahozatala – most rengetegen azt találgatják, hogy nekünk mit kell cserébe adnunk azért, hogy megkapjuk a jogos jussunkat.Karácsony Gergely az áldozat-narratívába csomagolta át politikai sikertelenségét
A fővárosi közgyűlés romjain a főpolgármester bejelentette az új Budapest-brandet, az áldozat-narratívát.Nem értettem miről beszél Magyar Péter, de tényleg történelminek látszott
Lehet, hogy velem van a baj, de bevallom, nem igazán értettem, hogy miről beszélt ma a miniszterelnök Brüsszelben. Valószínűleg helyenként Ursula asszony sem, legalábbis a nézése meg az állása alapján erre következtetek. Pedig szívesen írtam volna róla egy részletesebb elemzést. De ez még további elemzést fog igényelni. Viszont legalább a kicsit sem propaganda sajtó rákérdezett, hogy Magyar Péter miniszterelnök valóban játszott-e régen a Heroes-al Remélem igen, mert akkor gyorsan előfizetek rá én is, ki ne maradjak a trendből.Nem az érdem számít, hanem a kvóta
Van etnikai alapon működő kvótarendszer és van olyan, ami időre megy. Az érdemeket egyik se veszi számításba, a lényeg a kvóta. A Tisza Párt zseniális ötlete most egy jó polgármester számára azt jelenti, hogy nyolc év után át kell majd adnia a stafétabotot. Gondolom így polkorrekt.Hová lett a politikai elit?
A politikai elitek teljes devalválódása általános jelenség a nyugati világ elmúlt évtizedeiben, sőt nyugodtan mondhatjuk, hogy fél évszázadában.Görög Márta hivatott megírni a Tisza Szent Könyvét
Magyarország nem (volt) diktatúra, a jogalkotás minősége magas volt, az Alaptörvény pedig a magyar történeti alkotmány jogfolytonosságát képezi. Legalábbis aszerint a jogásztársaság szerint, amelynek Magyar Péter új minisztere az alelnöke.Tiszások! Van egy rossz hírem!
Nem, nem politikai természetű a dolog. Tényleg győztetek, nem csak álom. A nyúlüreg valódi. Aztán hogy milyen mély, és mennyire fájdalmas koppanni az alján, az egy másik dolog. De az még odébb van.A lángos és a sör árán fog múlni, hogy folytatódik-e a kampány
A Magyar Péterrel nem foglalkozó emberek száma a nyár folyamán csak magasabb lesz, és talán el is felejtik, hogy már nem Orbán Viktor a miniszterelnök. Vagy nem. És ez talán a lángos árán múlik majd, meg azon, hogy találnak-e árnyékos helyet a strandon.Szeretetországot rombolunk
Magyar Péter hangzatos jelszava, hogy szeretetországot építünk, az elmúlt hetek is bizonyítják, hogy pártja, a Tisza nem építeni akar, hanem rombolni. Leépíteni a lelkeket, az elmúlt tizenhat év eredményeit felszámolni, folyamatosan félelmet gerjeszteni, fenyegetni, további gyűlöletet gerjeszteni, nos ez a szándéka az új hatalomnak, Magyar Péteréknek.A teljes politikai elit fizetését csökkenti Magyar Péter?
A miniszterelnök ténykérdésekben nem a pontos fogalmazásáról híres, de azt elhihetjük neki, ha ő mondja, hogy mindenkinek csökkeni fog a fizetése.Következmények
Magyarország eddig sem volt következmények nélküli ország, és ezután pláne nem lesz az.Az ember, aki nem tud tiszteletet mutatni
A magyar választók riasztó többsége megválasztott miniszterelnöknek egy olyan embert, aki szinte minden interakciójában azt mutatta meg, hogy képtelen bárkit is tisztelni...A lengyel-magyar barátság nem az egyik fél alkalmazkodását jelenti
A barátság fogalma a valóságban egészen mást jelent, mint amit Tusk és Magyar Péter találkozásán láttunk.Csak Orbán ne lehessen újra miniszterelnök!
Tényleg ez a legfontosabb? A látványpolitizálás ellenzékben láthatóan hatékony dolog, ebben az újfajta közösségi médián alapuló érzelemdemokráciában, hiszen kétharmadot lehet szerezni vele. De annak mi értelme van, hogy Orbán Viktort ki akarja zárni az új kétharmad a miniszterelnökké választhatóságból?Miben különbözik a fülkeforradalom és a Tisza áradása?
Magyar Péter úgy tudja, hogy ő most rendszert váltott. Ebben természetesen nincs igaza, a “fülkeforradalom” sem volt rendszerváltás, pont csak annyi, mint most a “Tisza áradása”, egy rendes országgyűlési választáson bekövetkező hatalomváltás. Volt azonban néhány olyan körülmény, amely megindokolta, hogy a létrejövő új kétharmados többség mélyebben belenyúljon a jogi és politikai viszonyokba.Legyőztük magunkat, de most már zárjuk le a sebnyalogatást!
A 2010 utáni rendszer egyik legerősebb legitimációs pillére a gazdasági stabilitás ígérete volt. A növekedés, bérfelzárkózás, otthonteremtés, rezsivédelem, munkaalapú társadalom ígéretei egy gazdaságilag és társadalmilag szétzilált ország számára reménysugarat jelentett. Amennyire kiutat jelentett ez a politika, annyira erősen ütött vissza, amikor a választók mindennapi tapasztalata már nem az életszínvonal folyamatos növekedése volt. Mégis vereség lett a vége.Ha jól értem a főpolgármester urat, azt nyilatkozta egy brüsszeli lapnak, hogy az egész magyar vidék homofób...
A város-vidék szembeállítás nem idegen ugyan Karácsony Gergelytől, hiszen korábban ő nevezte a demokrácia utolsó védőbástyájának Budapestet az illiberalizmus tengerében, de ez még tőle is új volt...Mit csinál egy miniszterelnök?
Woody Allen halhatatlan sorai jutnak az eszembe, amikor jó zsidó módjára felszólamlást intéz Istenhez (fejből és feltehetőleg pontatlanul idézem): “Uram! Tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség! Jó állás, ne b…d el!” Nem állítom azt, hogy egy egyszerű tiszás naíva fejével tudnék gondolkozni, de csak volt nekik egy elképzelésük arról, mit is csinál egy miniszterelnök?Tiszás-e Kapu Tibor?
Talán igen. Talán nem. Talán nem volt az – de az lett. Talán az volt – de meg lehetett volna győzni. A Kapu Tiborra özönlő gyűlöletcunami nem méltó.Hatodik pecsét – Pincébe a jobboldali portálokkal!
Szilágyi alezredes levelét megírta, szerelmes könnyével azt is telesírta, így lett a PS-nek nagy vigadalma, rendőri balf@szság kedvünket meghozta.Mindenkit is száműzni, kivéreztetni, eltakarítani?
Emlékeztek arra, hogy mennyit beszéltem arról — talán sokan túlzásnak gondolták a választási kampányban —, hogy majd, ha esetleg nyernének, akkor ŐK döntik el, ki lesz a fideszes, meg kit és hogyan, miért kell elszámoltatni?Úristen! Egyetértek Szabó Tímeával! - Mi van srácok, nincs tökötök?
Életemben nem gondoltam volna, hogy lesz olyan nap, hogy arra a rémhírre ébredek: Uramatyám, egyetértek Szabó Tímeával. Ugyanis ma ez történt. Egyetértek Szabó Tímeával. Izzadtság cseppek a homlokomon, látászavarok gyötörnek emiatt, de a hír igaz.A begolyózott bontógolyó
Az újdonsült miniszterelnöknek illene nagyon tepernie, hogy ne csak bontógolyóként vonuljon be a történelembe. De láthatóan eszébe sincs ritmust váltani, pláne azért, mert nem is ezt várja ezt tőle senki. Ő csak bont és bont, egészen addig, amíg őt is le nem bontják.Ajánljuk még

































