Két, egyenként több mint félmilliárd forint vagyoni kárt okozó szerződést vizsgál a BRFK a Spéder Zoltán érdekeltségébe tartozó társaságok által kötött üzletek közül – tudta meg a MagyarIdők.hu. Az iroda korrupció és gazdasági bűnözés elleni főosztálya 2016-ban kezdte vizsgálni többek közt a Magyar Posta Zrt. és az FHB Jelzálogbank Nyrt. között létrejött részvényadásvételi szerződést.
A portál arról ír, a Spéder Zoltán nagyvállalkozó érdekeltségébe tartozó társaságokkal kapcsolatban egy 2016. október 3-án kelt, magánszemély által tett feljelentés nyomán indított nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) mellett a BRFK, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt. A portállal azt közölték, a 01000-1150/2016. bűnügyi számon folyó nyomozásnak jelenleg nincs gyanúsítottja. Országgyűlési kérdésre az üggyel kapcsolatban Polt Péter elmondta, a nyomozás három ügyrészt fog át. Az első esetében nyilvánosan működő részvénytársaság által bennfentes információ felhasználásával saját részvény megvásárlására kötött tőzsdei ügylet: itt bennfentes kereskedelem bűntette gyanúját vizsgálják. A második ügyrésznél a hatóság a nyilvánosan működő részvénytársaság és annak tagja által saját részvényre, mások tőkebefektetési szándékának a befolyásolása végett bonyolított tőzsdei adásvételi ügyletet vizsgálja, amelynek kapcsán tőkebefektetési csalás bűntett gyanúja merül fel. A harmadik ügyrésszel kapcsolatban a nyomozás a nyilvánosan működő részvénytársaság által a leányvállalatán keresztül intézett két adásvételi szerződésre terjed ki.
A jelenlegi adatok alapján az okozott vagyoni kár az okozott vagyoni hátrány félmilliárd forintot i meghaladta, mindkét érintett szerződés esetében. A portál felidézi, A Legfőbb Ügyészség december 11-ig hosszabbította meg a Spéder Zoltán nagyvállalkozó érdekeltségeivel kapcsolatos vizsgálatok határidejét. Az iroda korrupció és gazdasági bűnözés elleni főosztálya 2016-ban kezdte vizsgálni a Magyar Posta Zrt. és az FHB Jelzálogbank Nyrt. között létrejött részvényadásvételi szerződést, az FHB Jelzálogbank kötvénykibocsátását, a Magyar Posta tulajdonában álló gazdasági társaságok értékesítését, a takarékszövetkezeti rendszer integrációja során kötött egyes szolgáltatási szerződéseket. A portál hozzáteszi, utóbbiban nem találtak bűncselekményt, az első háromban azonban tart a nyomozás.
Forrás: MagyarIdők.hu; fotó: napi.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS