Az MSZP szerint a kormány csak a sajtóban emelte meg az egészségügyben dolgozók bérét. Az ellenzéki párt 2020-ig uniós szintre hozná az ágazat munkavállalóinak keresetét. A szocialisták szerint az ágazat dolgozóinak 12 százalékos emelést ígért a kormány, de egy részük – 15-16 ezer egészségügyi munkavállaló, köztük szakápolók, nővérek műtősök – nem kaptak egy fillért sem.
Szakács László frakcióvezető-helyettes csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, a Szent János kórház előtt kifejtette, az ágazat dolgozóinak 12 százalékos emelést ígért a kormány, de egy részük – 15-16 ezer egészségügyi munkavállaló, köztük szakápolók, nővérek műtősök – nem kaptak egy fillért sem. Kiemelte, ők általában eddig is jóval kevesebbet kerestek, mint a törvényben megállapított garantált bérminimum. Most bár az alapjövedelem nőtt, de az a kiegészítés, ami arra a szintre emelte volna a fizetésüket, hogy ne keressenek kevesebbet, mint a bérminimum, csökkent.
Ez játék a számokkal
– mondta a szocialista képviselő, aki az emelést egyszerű kommunikációs trükknek nevezte. Szerinte nem csoda, hogy itt tart a magyar egészségügy, és szakemberhiány van.
Vannak olyan megyék, ahol minden egyes orvosszakmára embert keresnek
– jegyezte meg Szakács László. Kitért arra is, a fővárosi Szent János-kórházban 9 fokos kórtermekről, a műtőkben falakról hulló vakolatról lehetett hallani – mondta, hozzátéve, ez nem azoknak a hibája, akik itt dolgoznak, ők kiválóan elvégzik a munkájukat, szakmai és anyagi megbecsülés nélkül is.
A kormány hibája, hogy a kórházakban, egészségügyi intézményekben szakmai és anyagi megbecsülés nélkül kell olyan körülmények között dolgozni, illetve a betegeknek gyógyulni, ami nemcsak méltatlan, de veszélyes is
– vélekedett. Rámutatott, az MSZP szerint az egészségügyben dolgozók bérét uniós szintre kell emelni legkésőbb 2020-ig.
Ezzel nem lehet várni, mert az orvosok, ápolók, mentősök el fognak menni, és nem lehet olyan ütemben képezni az orvosokat, mint amekkora az elvándorlás
– fejtette ki Szakács László, aki jóval több pénzt fordítana a munkakörülmények javítására is.
Forrás: MTI; fotó:
Facebook
Twitter
YouTube
RSS