Számos adókedvezmény és minimálbér növekedés várható 2018-ban, súlyos anyagi következményei lennének annak, ha Magyarország elfogadná a betelepítési kvótát, Németországban mintegy 770 ezer forintba kerül egy bevándorló ellátása havonta – a többi között ezekről beszélt Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára az Echo Televízióban.
2018-ban tovább emelkednek a bérek – mondta Dömötör Csaba az Echo TV Napi Aktuális című műsorában. Az államtitkár kifejtette: az általános minimálbér 8 százalékkal, míg a szakmunkások bére 12 százalékkal nő.
2010-hez képest már 88 százalékkal magasabb a minimálbér összege. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne tovább emelni a béreket, azonban fontos, hogy jó úton haladunk
– mondta, hozzátéve, hogy minden gyermeket nevelő család számíthat adókedvezményekre, most a kétgyermekesek kedvezménye növekszik 35 ezer forintra. Jövőre ez az összeg 40 ezerre emelkedik majd, míg a háromgyerekeseknél majdnem 100 ezer forint lesz.
Dömötör Csaba arról is beszélt, hogy ma Magyarországot leginkább az illegális bevándorlás fenyegeti, csupán a védelemre 50 milliárddal többet költ majd a kormány. Németországi számítások szerint egyetlen bevándorló ellátása nekik havonta 770 ezer forintba kerül. Ezen a példán keresztül jól látszik, hogyha Magyarország elfogadná a kvótákat, nemcsak beláthatatlan biztonsági hanem beláthatatlan anyagi terheket is jelentene. Sokkal inkább a határvédelem megerősítésére, illetve a magyar családok támogatására szeretnék fordítani, nem pedig a bevándorlókra.
Az államtitkár reagált arra is, hogy Orbán Viktor miniszterelnök levélben keresi meg azokat a választókat, akik korábban kifejezték véleményüket a Soros-tervvel, az illegális bevándorlással kapcsolatban.
Ezt a levelet nem a kormány, hanem a Fidesz küldi. Más pártok is fordulnak ehhez a lehetőséghez, hogy elérjék híveiket, annak érdekében, hogy támogassák őket. Jelen esetben sincs ez másként
– magyarázta Dömötör Csaba.
A teljes beszélgetés ITT érhető el.
Forrás: Echo TV; fotó: PS
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS