Nem egyértelmű, hogy sikeres volt-e Iványi Gábor balos, metodista lelkész és társai próbálkozása, ám ha igen, úgy egy támogatói voksot mindenképp a magáénak tudhat a Nobel-békedíjra jelölt Soros György az erről döntő ötfős testületben – írja az e heti Figyelő. A hetilap cikke szerint Soros György és Thorbjørn Jagland, a Nobel-békedíj ötfős bizottságának egyik tagja ugyanis jó barátok.
Soros György jó barátja, Thorbjørn Jagland norvég exkormányfő az egyik tagja a Nobel-békedíj bizottságnak – olvasható a Figyelő ma megjelent számában. Mindez azért is érdekes, mert ismert, Iványi Gábor metodista lelkész a milliárdos tőzsdecápát javasolta Nobel-békedíjra. Nem egyértelmű, hogy sikeres volt-e Iványi Gábor balos, metodista lelkész és társai próbálkozása, ám ha igen, úgy egy támogatói voksot mindenképp a magáénak tudhat a Nobel-békedíjra jelölt Soros György az erről döntő ötfős testületben. Soros norvég kapcsolatát egy tavaly júniusi Twitter- bejegyzés is bizonyítja, amikor is Jagland “kedves jó barátjának” nevezte Sorost. A posztban egyébként Soros és Jagland egy roma kulturális programot jelentettek be, amelynek magyar vonatkozása is van. A Nyílt Társadalom Alapítvány által támogatott Európai Roma Művészeti Kulturális Intézet igazgatója, Junghaus Tímea. Ráadásul a program nyitóünnepsége épp múlthéten volt Budapesten, nem meglepő módon – pont a CEU-n.
A Figyelő mindehhez azt is hozzáteszi, hogy a napokban lejárt a Nobel-békedíjra való jelölés határideje, és lehet, hogy a baloldalhoz kötődő Iványi Gábor vezette Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség által működtetett főiskola tényleg jelölte Soros Györgyöt. Az intézmény tanárai tavaly novemberben fordultak az osloi parlamenthez, mondván, Soros hozzájárult a demokrácia megteremtéséhez, ezért jár neki a díj. Iványiék levelükben ezt írták a díj odaítéléséről határozó bizottságnak:
Tisztelt Elnök Úr,
javasoljuk, hogy a következő Nobel-békedíjat George Sorosnak ítéljék oda. Ismeretes, hogy az 1980-as években a magyar, cseh és lengyel ellenzék kitartó és szisztematikus támogatásával Soros hozzájárult a demokrácia megteremtéséhez és a Varsói Szerződés felbomlásához. Az általa elnökölt Open Society Institutes mindenütt a világon támogatja a békés demokratikus átalakulás ügyét. Az általa finanszírozott Central European University magas akadémiai színvonalú, nemzetközi és a demokrácia iránt elkötelezett diákok ezreit bocsájtotta ki. Az antidemokratikus aktivitásukról elhíresült kormányok – mint a fehérorosz, vagy a 2014 utáni magyar – Soros György személyét központba helyező propagandakampányukkal csak megerősítik a demokratikus oldal meggyőződését Soros személyének szimbolikus súlyáról. 2016. július 19-én a Foreign Policy című folyóiratban részletesen kifejtette véleményét az európai migrációs válságról, mely a legkomplexebb elképzelés napjaink egyik legnagyobb krízisének megoldására.
Ha Iványiéknak tényleg sikerült jelölniük Sorost, abban az esetben legnagyobb riválisa az ugyancsak felterjesztett Donald Trump amerikai elnök lehet.
A vezető képen a két jó barát, Soros és Jagland látható. Fotó: Twitter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS