Koholt vádak és megalapozatlan rágalmak mentén, csupán a politikai lejáratás szándékával intézi támadásait a kormánypárti képviselők ellen a balliberális 24.hu hírportál. Szatmáry Kristófot, a XVI. kerület fideszes országgyűlési képviselőjét azzal keresték meg, hogy a portál birtokában van egy ügyészségi dokumentum, amely szerint jogsértést követett el a politikus családi cége. Ezzel szemben a Fővárosi Főügyészség a Magyar Idők megkeresésére azt közölte, nemhogy irat nem létezik, nyomozás sem indult az ügyben, mivel bizonyítékok híján elutasították a nyugtaadás elmulasztása miatt tett feljelentést.
Úgy tűnik, a 24.hu tőrbe akarta csalni a Vajda Zoltán fő választási ellenfelének számító fideszes képviselőt, miután néhány hete lejárató cikksorozatot jelentetett meg Szatmáry Kristófról. Ezekben adócsalással, a jogszabályok megkerülésével vádolták a Miniszterelnökség kereskedelempolitikáért felelős miniszteri biztosát. Állításuk szerint, rendszeresen nem adnak nyugtát a vásárlóknak a politikus családja által üzemeltetett zöldség- és gyümölcskereskedésben, s mindezt rejtett kamerás felvételekkel akarták alátámasztani. Szatmáry korábban azt nyilatkozta a Magyar Időknek, hogy az állítások hamisak, a rejtett kamerás felvételeket manipulálták, ráadásul a családi cégből időközben kiszállt. A cikkek hatására azonban Tényi István feljelentést tett az ügyészségen.
Csütörtökön a 24.hu levélben kereste meg Szatmáryt és családtagjait, amelyben egyszerre támadtak és védekeztek a korábbi lejárató cikksorozatuk után. Azt állította ugyanis a lap, hogy az ügyészségtől hozzájuk került dokumentum szerint a portál cikkei és a videófelvételeik igazolják az általuk leírtakat, és egyúttal azt is próbálták kipuhatolni, hogy Szatmáry Kristóf tett-e jogi lépéseket ellenük, miután hazugnak nevezte a tevékenységüket. A Magyar Idők érdeklődésére hamar kiderült, hogy hazudott a Szatmárynak írt megkeresésében a balliberális portál, a Fővárosi Főügyészség elutasította egy magánszemély (feltehetően Tényi István – a szerk.) feljelentését, mert az üzletben nem tanúsítottak bűncselekményre utaló magatartást. A főügyészség közlése szerint, ha egy bolti eladó nem tesz eleget a nyugtaadási kötelezettségének, önmagában nem alkalmas annak megállapítására, hogy az üzletet működtető cég képviselője a bevétel tekintetében nem tesz eleget bevallási kötelezettségének vagy valótlan nyilatkozatot tesz az adóhatóságnak.
Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára szerint a vélelmezett jogsértés a közzétett felvételeken nem látható. A Magyar Idők által megkérdezett adószakértő szerint ráadásul akkor lehetne büntetőjogi kategóriába sorolni a cselekményt, ha az adóhatóság többször tetten érné a vállalkozást, és még ekkor is több körben pénzbírsággal, majd boltbezárással sújtanák a kereskedőt.
forrás: Magyar Idők
Facebook
Twitter
YouTube
RSS