Soros előbb kormányt buktat Ukrajnában, majd embereivel tölti fel az új kormányt, míg végül sikerrel privatizálhatja az ország legnagyobb állami vállalatát, a Naftogaz olajipari céget – derül ki a Magyar Idők által megszerzett titkos hangfelvételből. Az esetet ráadásul nem más tárja fel, mint Jevhen Bisztrickij, az ukrán Nyílt Társadalom Alapítvány korábbi vezetője, Soros György egyik ukrán főembere. Utóbbi azt is elkotyogja, hogy Soros ukrajnai NGO-i tevékenyen részt vállalnak a konkurens cégek lejáratásában is.
A portál ezúttal szintén egy beépített újságíró segítségével arról lebbenti le a fátylat, hogyan érvényesíti Soros György a gazdasági érdekeit Ukrajnában, ahol előbb beavatkozott a belpolitikába, kormányt buktatott, majd az új kormány minisztériumaiba beültette saját embereit, végül úgy alakította a gazdasági folyamatokat, hogy azok a saját érdekeinek megfeleljenek. A MagyarIdők birtokába került hangfelvételen Jevhen Bisztrickij, az ukrán Nyílt Társadalom Alapítvány korábbi vezetője, Soros György egyik ukrán főembere konkrét esettel mutatja be a spekuláns ukrajnai befolyásszerzése. Elmondja,
van egy cégünk, a Naftogaz, ez egy nagy energetikai cég, talán hallottatok már róla, és segítettünk nekik a gazdasági társaság átalakításában, és mi megcsináltuk, mi megváltoztattuk.
Ismert, a Naftogaz Ukrajna egyik legnagyobb állami kézben lévő cége, amely épp privatizáció előtt áll. Arról ugyanakkor már a Forbes üzleti lap is beszámolt, hogy a Naftogaz teljes vezetése Soros lobbizásának köszönhetően ülhetett a székébe, ezzel a milliárdos célja nyilvánvalóan a gyakorlati döntések befolyásolása volt. De erre utalhat a Naftogaz egyik nyilánosan elérhető dokumentuma, amelyből kiderül, Andrej Koboljev, a cég vezérigazgatója 2017. november 1-je és 4-e között találkozott Sorossal Londonban, hogy „megvitassák a Naftogaz privatizációs terveit”. Kiszivárgott iratokból azt is tudni lehet, hogy nem ez volt az első ilyen témájú találkozó, hanem arra már két évvel korábban 2015. november 10-én sor kerülhetett, akkor még a kijevi McKinsey tanácsadó iroda képviselőjével, Georges Massoud-val.
A MagyarIdők.hu cikke szerint Soros a befolyásszerzés mellett saját NGO-it, álcivil szervezeteit használta fel arra, hogy a cég ukrajnai versenytársait lejárassa. Ehhez például igénybe vette az általa támogatott Transparency International mellett a szintén általa pénzelt Antikorrupciós Cselekvési Központ nevű szervezetet is. Az NGO-k többek között a közösségi média segítségével támadnak olyan a magánkézben lévő vállalatokat, mint a Burisma. A folyamat végeredményeként nem lenne meglepő, ha végül maga Soros venné meg a Naftogazt, mert a cég illene portfóliójába. A spekuláns 2017 negyedik negyedévében 160 millió dollárt fektetett be olaj- és gázpiaci cégekbe. Bisztrickij végül azt is elmondta a Naftogaz kapcsán, hogy gyakorlatilag ők teremtették meg a szabad piac feltételeit. Mikor a beszélgetőpartner fölveti, hogy ez Soros Györgynek is előnyös, Bisztrickij kijelenti,
ő nem annyira üzletember, inkább egyfajta árfolyamspekuláns.
Forrás: MagyarIdők.hu; fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS