Holnap folytatódik a Botka László korrupciós ügyét megszellőztető F. Attila ellen költségvetési csalás kísérletének vádjával indult büntetőeljárás. A tárgyaláson akár újabb részletek is kiderülhetnek a 250 milliós csúszópénzről – írja a Magyar Idők.
Költségvetési csalás kísérletének elkövetésével vádolják F. Attilát, azt a vállalkozót, aki állítása szerint 250 millió forintot fizetett ki Botka Lászlónak és 2010-ben elhunyt szocilista párttársának, Toller Lászlónak a pécsi Szent István-akna megszerzéséhez nyújtott segítségükért. Az ügyet a Fővárosi Törvényszék tárgyalja, a következő ülést holnap tartja a bíróság, amely várhatóan ismerteti a férfi írásban benyújtott vallomását a kenőpénzek átadásáról.
A vádirat szerint F. Attila a pécsi önkormányzattól vásárolta meg az ingatlant, majd továbbadta azt a Szent István-akna fejlesztésére létrehozott projektcégnek, mindeközben áfacsalással is próbálkozott, de nem járt sikerrel, így az államot nem érte kár. A vállalkozó azzal védekezik, hogy a nyomozó és a vádhatóság hibás következtetést vont le a bizonyítékokból, így például cége könyveléséből, és a korrupciós ügylet „lepapírozását” értelmezték áfacsalási kísérletnek.
Ez viszont azt jelentené, hogy
a balliberális sajtó állításaival szemben nem egy, az országgyűlési kampányra időzített politikai támadásról van szó, hanem a büntetőügyben lehetséges védekezésről.
Érdemes megemlíteni, hogy a szegedi városvezető, Botka László, az MSZP bukott miniszterelnök-jelöltje büntetőjogi értelemben már nem vonható felelősségre, hiszen ha valóban kért és eltett 125 millió forintot, az hivatali vesztegetés elfogadásának minősül, a bűncselekmény azonban legfeljebb nyolc év után elévül.
Botka ellen így legkésőbb 2013 és 2014 fordulóján lehetett volna eljárást indítani. Bűnösségét azonban közvetve kimondhatják, s ez megalapozhatja politikai felelősségre vonását.
Mint arról a Magyar Idők beszámolt, a közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István kezdeményezte a hatóságoknál F. Attila felelősségre vonását hamis vád miatt, és ebben az eljárásban kiderülhet, hogy a vállalkozó igazat mondott-e. F. Attila a Magyar Idők megkeresésére válaszolt: holnap kérni fogják, hogy a bíróság hallgassa meg azokat a tanúkat, akik igazolni tudják az általa elmondottakat. A lapnak a tanúk közül két férfi megerősítette, hogy F. Attila igazat mondott.
Egyikük arról beszélt, hogy ő maga is adott át pénzt Botka Lászlónak, egy másik pedig felidézte, hogy a szegedi polgármester a készpénzt hajlandó lett volna becserélni egy F. Attila cége által felújított fonyódi villára. Az MSZP-s politikus azonban nem akart éveket várni a műemlék épületre, ezért a pénz mellett döntött, amit 2006-ban állítólag az utolsó fillérig meg is kapott. A következő évben feleségével a Mátrában vettek házat.
Figyelemre méltó, hogy Botka László egy szűkszavú közleménytől eltekintve nem kommentálta az őt ért vádakat. Ebben ártatlanságát hangsúlyozva kiemelte: a bűncselekmény elkövetésekor nem volt sem polgármester, sem pedig országgyűlési képviselő. Ezzel az érveléssel csak az a baj, hogy F. Attila szerint 2004-ben egyezett meg Botkával és Tollerrel, a pénzt pedig 2006 elején fizette ki. Ebben az időben pedig Botka mindkét tisztséget betöltötte.
Magyar Idők; Fotó: PS/HPGY
Facebook
Twitter
YouTube
RSS