A választások után is folytatódik – sőt egyes vélemények szerint tovább durvul majd – a Magyarországgal kapcsolatos vita Brüsszelben. Még mindig téma az úgynevezett 7-es cikk szerinti eljárás, amit sokan az unió atomfegyvereként emlegetnek. A magyar jogállamiságról szóló jelentést csütörtökön tárgyalja az Európai Parlament LIBE bizottsága. A Fidesz frakcióvezetője szerint bosszúra készülnek Brüsszelben – írta a Híradó.hu
Judith Sargentitni (képünkön jobbra) zöldpárti képviselő mutatja be csütörtökön a Magyarországról szóló jelentését az Európai Parlament LIBE bizottságában. Kiszivárgott információk szerint a holland politikus a magyarországi korrupciós helyzetet bírálja majd, és az uniós kohéziós pénzek felfüggesztését javasolhatja. A készülő jelentéshez az Európai Parlament alkotmányügyi bizottsága különvéleményt is csatolt. Szerintük Magyarországon súlyosan sérülnek az uniós alapértékek. Az Európai Parlament tavaly májusban döntött arról, hogy készüljön különjelentés a magyar jogállamiságról. Az uniós törvényhozás a baloldali és a liberális frakciók javaslatára tűzte napirendre a kezdeményezést. A Sargentini-jelentés eredményeképp akár megindulhat Magyarországgal szemben a végső esetben szavazatmegvonással járó hetes cikkely szerinti eljárás. Judith Sargentini az Európai Parlamentben a bevándorlás egyik legelszántabb szószólójának számít. Egy korábbi Twitter-bejegyzésében arról is vallott: tíz éve működik együtt Soros György alapítványaival – mint írta – eredményesen.
Az M1 brüsszeli tudósítója szerint a politikai nyilatkozatokból egyértelmű, hogy az európai liberálisoknál és a baloldali pártoknál csalódást okozott a Fidesz elsöprő győzelme. Megtalálták a bűnbakot, az Európai Néppárt személyében, amely kiállt a magyar kormánypártok mellett. Az európai baloldal pedig nagy nyomást gyakorol rájuk, hogy zárják ki a Fideszt. A tudósító szerint sok minden meghúzódik a háttérben, nemcsak a magyar pártpolitika, hanem az is, hogy jövőre európai választások lesznek, és a magyar választás Európai Uniós kampánytémává válhat. Hozzátette: sokan tartanak attól, hogy a magyar választások hatása megrendítheti a hagyományos politikai pártokat. Elemzők szerint a 2004 óta csatlakozott új tagállamok megerősödhetnek és kialakulhat egy újfajta hatalmi egyensúly Európában. Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője az M1 Híradónak elmondta, Sargentiniék azért készülhetnek bosszúra, mert a magyar választópolgárok vasárnap egyértelművé tették: a magyarok nem támogatják a migránsok befogadását, elutasítják az Unió ezzel kapcsolatos álláspontját. Gulyás szerint ezzel a bevándorláspártiak meg akarják torolni a vasárnapi választáson a kormánypártokra szavazók döntését.
Forrás: Híradó.hu. Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS