Újabb politikai támadásokat intéztek az Európai Parlament bizottságai Magyarország ellen. Az elmúlt két napban két testület is elítélte hazánkat. Felrótták a Stop, Soros! törvénycsomagot, a lex CEU-t, de még azt is, hogy „Magyarország alkotmányában elavult a család fogalmának konzervatív meggyőződésen alapuló meghatározása”.
Brüsszel a migránsok befogadása mellett az azonos neműek házasságának elfogadását is rá akarja erőltetni Magyarországra – derült ki az Európai Parlament női jogi és esélyegyenlőségi (FEMM) szakbizottságának keddi ülésén. A testület a Sargentini-jelentéshez kapcsolódóan egy hazánkat elítélő határozatot fogadott el, amelyben egyebek között azt is rögzítik, hogy
Magyarország alkotmányában elavult a család fogalmának konzervatív meggyőződésen alapuló meghatározása,
és sürgetik a normálistól eltérő szexuális irányultságú emberek jogainak kiterjesztését.
A FEMM ülésén történtekre Morvai Krisztina EP-képviselő hívta fel a figyelmet, jelezte azt is, hogy a szakbizottság aggódik a külföldi forrásokban részesülő szervezetek átláthatóságáról szóló jogszabály és az úgynevezett Stop, Soros! törvénycsomag miatt is, mondván ezek negatív hatást gyakorolnak a nem kormányzati szervezetek (NGO-k) működésére, ideértve számos olyan szervezetet, amelyek a nők, az LGBTI (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és interszexuális) emberek jogaival, valamint a migránsok, menekültek, menedékkérők jogaival foglalkoznak, és amelyek;
kulcsfontosságúak az emberi jogok védelme és a társadalom haladása szempontjából
– közölte a FEMM állásfoglalására nemmel szavazó Morvai Krisztina.
Ezek után tegnap a kulturális és oktatásügyi bizottság (CULT) is támadásba lendült, és a FEMM-hez hasonlóan Magyarország megbüntetését, az uniós alapszerződés hetes cikke szerinti eljárást szorgalmazott. A testület többségi döntésével sajnálatosnak nevezték, hogy mindeddig nem sikerült rendezni az Európai Bizottság és a magyar kormány közötti vitát a felsőoktatási törvényről, és felszólították a kormányt: kössön az intézmény hosszú távú működését szavatoló megállapodást Soros György egyetemével, a CEU-val. A határozat összegzésképp leszögezi: a felsőoktatás, a romák diszkriminációja, a sajtószabadság és a civil szervezetek helyzete miatt Magyarországon egyértelműen fennáll az uniós értékek súlyos megsértésének kockázata, ami indokolja az alapszerződés hetes cikke szerinti, „atomfegyverként” is emlegetett eljárás megindítását.
A hetes cikkely szerinti eljárás kilátásba helyezésével továbbra is világos a baloldal célja: nyomásgyakorlás a magyar kormányra, hogy adja fel elveit és eddigi eredményeit, s hódoljon be a brüsszeli fősodor akaratának, áldozza fel az országot a „nyílt társadalom” eszméjének.
– hangsúlyozta Bocskor Andrea fideszes EP-képviselő a szavazást követően.
Ismert, az újabb hadjárat április végén kezdődött Magyarország ellen, amikor az EP belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottsága (LIBE) vitázott Judith Sargentini holland zöldpárti képviselő jelentéstervezetéről, amely szerint hazánkban egyértelműen fennáll az uniós értékek súlyos megsértésének kockázata, így indokolt az alapszerződés hetes cikke szerinti jogállamisági eljárás megindítása. A Sargentini-jelentés ősszel kerülhet az Európai Parlament elé.
Forrás:magyaridok.hu, Fotó:PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS