A Fidesz a neohorthysta utat választotta, erre az MSZP helyes válasza a neohornista út – nyilatkozta a párt nemrég megválasztott budapesti elnöke a Népszavának. Molnár Zsolt arról is beszélt, az MSZP egyedül nem tudja megoldani, hogy a fővárosnak ellenzéki főpolgármestere legyen, éppen ezért bővíteni kell az összefogás pártjainak szövetségét.
Az MSZP frissen megválasztott budapesti elnökével készített interjút szerdán a Népszava. A beszélgetés elején Molnár Zsolt elmondta, országos pozícióért is indulni fog a párt júniusi kongresszusán, a jövőre esedékes önkormányzati választás kampányfőnöke viszont biztosan nem lesz. Ez utóbbival kapcsolatban kitért arra, hogy a Fidesz áprilisi, 38 százalékos eredménye „intő jel”.
A budapesti csata nem dőlt el. Az esély jobb, mint máshol az országban, de ezzel a lehetőséggel még Budapesten is csak közösen tud élni az egész ellenzék.
Szerinte a sikerhez a 2014-es összefogás pártjainak szövetségét bővíteni kell, például a Momentummal és az LMP-vel. Hozzátette: bízik abban, hogy a zöldpárt lassan megérti, nem érzelmi, eszmei együttműködést keresnek, hanem partnerséget a NER legyőzéséhez.
Nem fordulhat elő, hogy a kerületekben négy-öt jelölt hadakozik a Fidesszel. Ha mégis ilyesmi történne, akkor előre borítékolható lenne a Fidesz győzelme Budapesten. Márpedig a 2019-es önkormányzati választás sikere a legfontosabb lépcsőfok a 2022-es kormányváltáshoz.
Azt viszont elképzelhetetlennek tartja, hogy a Jobbikkal is megállapodást kössenek. A Horváth Csaba által szorgalmazott előválasztásról azt mondta, egyértelmű esetekben – például Tóth József esetében a XIII. kerületben – nincs szükség rá, de a főpolgármester-jelölt kiválasztásához „kifejezetten jó ötletnek” tartja. Arra a felvetésre, hogy egyes párttársai árulónak tartják, azt válaszolta: minden megválasztott vezetőhöz lojális volt és tartotta magát a kongresszusi döntésekhez. Végezetül arról is beszélt: szeretné, ha az MSZP olyan új elnöke lenne, aki nyitott, kompromisszumkész a lehetséges szövetségesekkel, ugyanakkor képes megteremteni a párt önálló identitását, meg tudja erősíteni szervezetileg a pártot és új irányokat is ki tud jelölni.
Az új elnök és az elnökség térjen vissza a Horn Gyula képviselte értékekhez! Az MSZP legyen európai, egészséges nemzettudattal rendelkező, azaz patrióta, a „kisemberek” hiteles képviseletére kész politikai közösség!
Szerinte az emberek nem a baloldaliságtól fordultak el, hanem a baloldali értékek helytelen képviseletétől. A Fidesz a neohorthysta utat választotta, erre az MSZP helyes válasza a neohornista út – tette hozzá.
Forrás: Népszava, Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS