A vasárnapi polgármester-választás tétje az, hogy továbbra is dinamikusan tud-e fejlődni Józsefváros, a nyolc év alatt élhetővé tett kerületet meg lehet-e védeni attól, hogy a 2010 előtti rossz idők visszatérjenek – mondta el a Magyar Időknek adott interjúban Sára Botond.
Sára Botond hangsúlyozta, hogy amikor a közszolgálati egyetem fejlesztése miatt állami tulajdonba került az Orczy park, akkor ők a kormánnyal tárgyalni kezdtek, hogy az ott lévő sport- és rekreációs funkciókat pótolják az elhagyott pályaudvar területén.
Akkor még nem tudtuk, hogy a megújuló Orczy park ezt tudni fogja, sőt lehetőség nyílhat arra, hogy az egyetemi campus uszodáját, csarnokát is használhatják a kerületi lakosok. Volt olyan szándékunk is, ha a kormánnyal tudunk tárgyalni arról, hogy mit szeretnénk a területtel kezdeni, akkor esély nyílhat arra, hogy a közbiztonsági szempontból aggályos Négy Tigris piacot bezárja a MÁV. Létrehoztunk egy sportkoncepciót, amelynek hatására a piacot felszámolták, megkezdődött a terület több évig tartó rendezése jogi szempontból is; a telek tavasszal került állami tulajdonba.
Véleménye szerint nagy szükség van az efféle fejlesztésekre, mivel mintegy 38 ezer ember lakik a környéken, akiknek távolabbi – Széchenyi, Dandár, Margitsziget – fürdőket kell igénybe venniük, ha ki akarnak kapcsolódni. A projekt megvalósítása érdekében a kormányhoz és Kocsis Máté országgyűlési képviselőhöz fordultak, hogy minél előbb nekiláthassanank a terv megvalósításának.
Azzal kapcsolatban, hogy milyen eredményeket sikerült elérni a nyolc éve megkezdett “Józsefváros újjáépül”-programmal, Sára elmondta, hogy az összetett városfejlesztési programot 2010-ben indították el és első körben a különböző közintézmények felújítását kezdték meg. Óvodák, iskolák, bölcsődék, kulturális intézmények és a polgármesteri hivatal épülete is megújult. 2014–2015-ben szinte minden nagyobb közterület is megújult, mint például a Horváth Mihály tér, a Golgota tér, a Mikszáth tér, a Molnár Ferenc tér, a Teleki tér, a Kálvária tér és a Mindszenty József tér.
A Magyar Idők arra is rákérdezett, hogy a lakókörnyezet megújításával párhuzamosan sikerült-e a közbiztonságot is növelni. Erre Sára Botond azt válaszolta, hogy a közbiztonság javításában 2010 óta partner a magyar állam, összesen ötmilliárd forintot fordítottak a közbiztonságot növelő célokra, így például a térfigyelőkamera-rendszer teljes körű újjáépítésére, a helyi rendőrség és a közterület-felügyelet megerősítésére, a polgárőrség újjászervezésére.
Megjegyezte továbbá, hogy
tét az is, hogy meg tudjuk-e védeni kerületünk közösségét a drogosoktól, meg tudjuk-e akadályozni, hogy a kerület hajléktalantanya legyen, és távolabbra fókuszálva az is fontos kérdés, hogy a mostani nemzetközi helyzetben meg tudjuk-e védeni ezt a városrészt a migránsoktól.
Sára szerint a közbiztonság mellett ugyanolyan fontos az egészségbiztonság is. A kerület a kormány által adott forrásokkal együtt több mint hárommilliárd forintot fordított 2010 óta a közegészségügyre.
Teljeskörűen felújítottuk a Szent Kozma-szakrendelőt, új eszközöket szereztünk be. Egy hete döntött a kormány arról, hogy a rendelő többi eszközének cseréjét további 230 millió forinttal támogatja a kerület 43 milliós önrésze mellett. Tavaly megnyílt az Orczy úton a mentőállomás is. Valamennyi háziorvosi rendelőt is megújítottunk, illetve jelenleg is felújítjuk a Szigony utcait is
– nyilatkozta.
Arra a kérdésre, hogy mi a vasárnapi időközi polgármester-választás tétje, azt mondta, hogy egyértelműen az, hogy a “Józsefváros újjáépül”-programot folytatni tudják-e, illetve biztonságosabbá, élhetőbbé tudják-e tenni a VIII. kerületet az itt élő emberek számára.
Egy biztos: ha rajtunk múlik, akkor illegális bevándorló nem fog önkormányzati lakást kapni, azokat a józsefvárosi lakosoknak tartjuk fent
– hangsúlyozta.
Ha a választók úgy döntenek vasárnap, hogy Sára Botond polgármesterként folytathatja tovább a munkáját, akkor az önkormányzati ciklus hátralevő részében a már elkezdődött fejlesztések folytatása mellett számos tervet szeretne elindítani a megvalósítás útján. Ilyen például a fürdőfejlesztés, a Csarnok negyed- és az Orczy negyed-program vagy a társasházak önkormányzati segítséggel folytatódó felújítása.
Forrás:Magyar Idők, Fotó:MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS