Hiába próbálta meg Józsefváros Önkormányzata eljuttatni a szórakozóhelyek üzletvezetőinek a bezárásról szóló jegyzői határozatot, az illetékesek elhatárolódtak a személyes átvételtől. Ennek következtében a hatóságok közreműködésével kénytelek érvényt szerezni a rendeletben foglaltaknak – olvasható a kerületi önkormányzat portálunkhoz eljuttatott közleményében. Korábban az Auróra közössége közleményében azt állította, nem kaptak hivatalos tájékoztatást a bezárásról. Ezek szerint azért, mert nem is akartak ilyet kapni.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a jegyző utasítására a hatóság elrendelte a Corvin-tető Vendéglátóipari Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. által üzemeltetett, a Blaha Lujza téri Corvin Áruház negyedik emeleti szintjén és az áruház tetőteraszán lévő, Corvin Club elnevezésű üzletének bezárását, valamint az Auróra utca 9-11. szám alatt üzemelő Auróra Kioszk és Auróra Kert bezárását. A 2018. június 21-én a hajnali órákban
a helyszínen végzett rendőrségi ellenőrzés következtében több személy esetében a rendőrség kábítószer birtoklása, valamint kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást folytat.
A Józsefváros Önkormányzata által kiadott közlemény szerint a helységek bezárásáról már jegyzői határozat is született. Mint írják, július 16-án kísérletet tettek a határozat személyes átadására, melytől az illetékes üzletvezetők elhatárolódtak. Ebben az esetben – olvasható a közleményben – a hivatal köteles a szórakozóhelyek vezetőségének együttműködése nélkül, a hatóságok segítségével érvényt szerezni a hivatali rendelkezésnek. A közleményben megjegyzik, az Auróra Kioszk és Auróra Kert, valamint a Corvin Club 2018. július 20-ig működhetnek.
Épp egy éve írtunk arról, hogy az Auróra Kioszkra drogterjesztés miatt kerülhetett lakat, míg az Auróra Kertnek kereskedelmi tevékenység engedélyének hiányában kellett bezárnia, igaz, akkor csak ideiglenesen. Előbbi helyen a rendőrség tavaly június 10-én razziát tartott, a józsefvárosi szórakozóhelyről a rendőrök tizenöt vendéget állítottak elő kábítószer-birtoklás miatt és nagyjából száz vendéget ellenőriztek. Az ügyben büntetőeljárás is indult kábítószer-birtoklás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. Az ügyben Soros György jogvédő szervezete, a Helsinki Bizottság lépett fel, amelynek nyomán két hónap múlva újra kinyitottak a helyek, ugyanis a Budapest Fővárosi Kormányhivatal megsemmisítette a bezárásról szóló önkormányzati határozatot. Mint a Helsinki Bizottság közleményében akkor írta, „a felmerülő körülmények alapján az üzletet nem lehetett volna közbiztonsági érdekből ideiglenesen (legfeljebb egy évre) becsukatni, noha azt a kerületi rendőrség valóban javasolta. A jogszabály szerint ugyanis a vendégek csekély mennyiségű kábítószerbirtoklása vagy fogyasztása nem alapozza meg a szórakozóhelyek bezárását”.
PS; Vezető kép: Facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS