Nagy fába vágta a fejszéjét Morvai Krisztina, hiszen éppen azt a mozzanatot próbálja jogi úton megfogni, amikor az Európai Parlament lerombolja a jogállamiságot, és az önkényesen manipulált döntéshozatalt állítja a helyébe. A független EP-képviselő a tartózkodásokkal való trükközésről jelentette ki, hogy jogszerűtlen, azonban ez valószínűleg nem fogja meghatni a jogszerűtlenséghez szándékosan folyamodó jogféltőket.
A Sargentini-jelentés elbukott – Sorosék írhatják az újat! Nincs meg a kétharmad
– jelentette ki Morvai Krisztina a felszólalásában. A képviselő azzal érvelt, hogy óriási különbség van a „tartózkodás” szavazat – mint a képviselő érdemi megnyilatkozása – és a „nem szavazás” között.
A matematikai logika alapján az egyszerű többséggel érvényes szavazatok esetében a „tartózkodás” az érdemi döntésbe „nem számíthat bele”, azonban a leadott szavazatok kétharmadának igen voltát igénylő szavazásoknál nagyon is számít az a tény, hogy a „tartózkodás” szavazattal a képviselő érdemi szavazatot adott le, tehát nem hagyható figyelmen kívül. A „nem szavazás” jelenti azt, hogy a képviselő úgy döntött, nem ad le szavazatot az adott kérdésben.
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS