A munkavédelem „a fejlődés záloga, az előrelépés feltétele, a versenyképesség bővülésének egyik alappillére” – jelentette ki Vadász György, a Magyar Iparszövetség ügyvezető elnöke azon a hétfői sajtótájékoztatón, ahol bejelentették a gumiipar balesetmegelőzési fejlesztését célzó projekt lezárását. Ismert, az ágazatban az elmúlt években nőtt a munkahelyi balesetek száma, ezért a tendencia megállítása és visszafordítása érdekében balesetmegelőzési szakmai anyagokat állítottak össze a program keretében. Szabó László, a Magyar Gumiipari Szövetség főtitkára a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, örömmel tapasztalták, hogy mind a munkavállalók, mind a munkaadók szívesen fogadták a munkavédelmi továbbképzés lehetőségét.
Sikeresen zárult a gumiipari ágazat meghatározó szereplői – a Magyar Iparszövetség, a Munkástanácsok Országos Szövetsége, és a Magyar Gumiipari Szövetség konzorciuma – által megvalósított, „A munkahelyi egészség és biztonság fejlesztése a gumiipari ágazatban” elnevezésű pályázati projekt – hangzott el a témában rendezett hétfői sajtótájékoztatón. Mint arról a projekt indulása alkalmával beszámoltunk, negyven éve nincs kifejezetten a gumiiparra vonatkozó munkavédelmi tananyag, miközben az ágazatban az elmúlt hat évben negyven százalékkal nőtt a munkahelyi balesetek száma. Ennek a negatív tendenciának a felszámolása érdekében mintegy hatvanmillió forintos uniós pályázatból készültek el a szakmai anyagok, oktatási segédletek, amelyeket gondos feltáró munka előzött meg.
A Konzorcium a sajtótájékoztató keretében mutatta be az elkészült szakmai kiadványokat, valamint beszámolt az eddig elért munkavédelmi eredményekről. Elhangzott, a hét helyszínen megtartott rendezvénysorozat alkalmával Nyíregyháza, Nyírmada, Kiskunmajsa, Marcali, Kemeneshőgyész, Tímár és Kalocsa gumiipari munkavállalói részesülhettek először a munkavédelmi továbbképzésen. A sajtótájékoztatón Vadász György, a Magyar Iparszövetség ügyvezető elnöke hangsúlyozta, a munkáltató és a munkavállaló csak látszólag két olyan partner, melyeknek érdekei nem feltétlenül esnek egymásba. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a munkavédelem ezzel szemben kifejezetten egy olyan terület, ahol „az együttműködés a fejlődés záloga, az előrelépés feltétele, a versenyképesség bővülésének egyik alappillére”.
Szabó László, a Magyar Gumiipari Szövetség főtitkára azt hangsúlyozta, partnereik elmondása szerint negyven éve nem készült ilyen jellegű komplex munkavédelmi szakmai anyag, amely a projekt keretében összeállításra került. Hangsúlyozta, a sajnálatosan egyre szaporodó munkahelyi balesetek megakadályozása érdekében fontos előrelépés a már az interneten is elérhető tájékoztató füzetek, videós anyagok elkészítése, amelyet a munkaadók és a munkaválallók is nagy örömmel fogadtak.
Forrás/fotó/videó: PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS