Kilép az LMP-ből Meszerics Tamás, a párt egyetlen európai parlamenti képviselője – tudta meg az Index. Meszerics levélben tájékoztatta elhatározásáról és annak okáról a párt elnökségét, amiben azt is közölte: hétfői hatállyal lép ki, és kedden, a Facebookon hozza nyilvánosságra a döntést. Demeter Márta tegnap még a hatékony, dinamikus és egységes LMP-ről beszélt, akik a kártyavárként összeomló Fidesz helyett kormányoznak majd; úgy tűnik, mégsem állnak olyan jól, mint hinni szeretné.
Meszerics azt írja, az LMP-kongresszus eredményének ismeretében, hosszú, alapos megfontolás után döntött arról, hogy elhagyja az LMP-t. Szerinte a párt az elmúlt időszakban új stratégiai irányba állt, amit nem előztek meg jelentősebb politikai viták, ráadásul utolsó döntéseivel „komoly politikai kockázatot vállalt”. Ez olyan kockázat és olyan irány, amit
nem kívánok, de jó lelkiismerettel nem is tudnék védeni a nyilvánosság előtt.
Az EP-képviselő szerint
mostanra olyan jelentőssé vált a távolság politikai meggyőződésem és a párt irányvonala között, hogy az LMP-tagságát október 22-én megszünteti. Kérlek ne hívjatok, ne akarjatok meggyőzni
– zárul az elnökségnek írt levele.
Az biztos, hogy az LMP-nél a tavaszi választás óta – hiába érte el a párt az eddigi legjobb eredményét –forr a levegő. Lemondott mindkét akkori társelnök, Hadházy Ákos és Szél Bernadett – azóta a pártból is távoztak –, míg a párt kampányfőnökéről, Schmuck Erzsébetről kiderült, hogy a fideszes oligarcha Schmidt Máriával – az LMP-s Ungár Péter édesanyjával – egyeztetett a választások előtt. Az LMP-ben számos kizárási és fegyelmi ügy, valamint etikai bizottsági eljárás követte egymást.
A párt a hétvégén választotta meg új társelnökét, Keresztes László Lóránt mellé Demeter Mártát, akit csak a kongresszuson részt vevők kétharmada támogatott. Keresztes, valamint a párt elnökségének tagja, Ungár az elmúlt hetekben többször az LMP-Jobbik együttműködésről beszélt, Ungár ennek részeként javasolta azt is egy belső levélben, hogy álljanak ki Puzsér Róbert főpolgármestersége mellett. Kisebb vihart kavart az is, hogy Meszerics, bár ellenzéki párt delegálta az EP-be, nem szavazta meg a Sargentini-jelentést (egészen pontosan: nem szavazott a jelentésről).
Forrás: Index; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS