Hétpárti egyeztetést kezdeményez az LMP egy széleskörű politikai konszenzus kialakítása érdekében a migrációs krízissel kapcsolatban – mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján a párt két társelnöke.
Keresztes László Lóránt közölte: pártjuk a valós okok feltárásában és az arra adott reagálásokban látja a megoldást, szemben a kormányzat “ad hoc” és “tüneti kezelés jellegű” intézkedéseivel. Hozzátette: az egyeztetésen választ várnak a kormánytól a többi közt arra, milyen nemzetközi kampány zajlik az országgal szemben az ügyben. A politikus úgy ítélte meg: mindez csak “kétségbeesett vagdalkozás” a nemzetközi politikában már elszigetelődött, így cselekvőképtelen kormányzat részéről.
Az egyeztetés legfontosabb elemének egy olyan javaslat elfogadását ítélte, amely megmutatná, hogy a mindannyiunk életére hatással lévő folyamatokról széleskörű konszenzus alakítható ki. Demeter Márta ezen dokumentum fontos részének nevezte pártja országgyűlési határozati javaslatát, amelyet azonban a kormányoldal már elutasított. Ennek része az unió külső határainak megerősítése, és egy olyan uniós költségvetés mielőbbi elfogadása, amely jelentős védelmi forrásokat tartalmaz.
Hozzátette: az uniónak sokkal inkább törekednie kellene a migráció valós okainak feltárására és aktívabb beavatkozásra a kibocsátó országokban. Szólt a többi közt a hazai rendvédelmi állomány megfelelő munkakörülményeinek javításáról is. Feltette a kérdést: az Országgyűlés előtt lévő, a migrációval kapcsolatos módosításban szereplő honvédelmi veszélyhelyzet fogalma mennyiben különbözik a már jelenleg is létező tömeges bevándorlás okozta válsághelyzettől? A javaslat vállalhatatlan elemének nevezte, hogy az szerinte “vissza akarja csempészni” a magyar jogrendbe a letelepedési kötvények konstrukcióját.
Bírálta azt is, hogy a kormány annyira védi a határt, hogy azon gond nélkül átjön a volt macedón miniszterelnök. Demeter Márta kérdést kapott azzal kapcsolatban, hogy az ügyészség nyomozást rendelt el ellene hivatali visszaélés gyanújával. Azt felelte: ha egy képviselő ellen azért indul eljárás, mert végzi a munkáját és ellenőrzi a kormány tevékenységét, akkor áll elébe.
Forrás: MTI; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS