Ismét epét hányhat az ellenzék, hiszen Nagy Imre szobrát a Vértanúk teréről a két ünnep között eltávolították és átkerül a Jászai Mari térre, a korábbi Marx és Engels-szobor helyére. Nagy Imre emlékművének a helyén pedig a vörösterror áldozatainak emlékműve lesz látható. Az Echo TV Sajtóklub 2.0 című műsorában Szarvas Szilveszter úgy fogalmazott: Nagy Imre politikai karrierje nem ’56-ban kezdődött, hanem ’44-ben. A Sajtóklub 2.0 csapata: Falusi Vajk, a 888.hu publicistája, Oláh Gellért, a 888.hu újságírója és Dezse Balázs, a PestiSrácok újságírója.
’56-ban valóban mártír miniszterelnök lett Nagy Imre, aki aztán kegyelmet sem kért és tényleg mártírként halt meg. Ez mindenképpen főhajtást érdemel
– fogalmazott. Kiemelte: Nagy Imre politikai karrierje valójában ’44-ben kezdődött. Először agráriummal foglalkozott, melyet tönkre is tett, és volt „padláslesöprés-ügyi miniszter” is. Ő azért olyan bűnöket követett el ’56 előtt, melyeket nem szabad megbocsájtani.
Nekünk vannak hőseink ’56-ból. Wittner Mária, Tóth Ilonka és sokan mások. Nagy Imrét pedig tiszteljük, hiszen vállalta a mártírok sorsát
– fejtette ki. Hozzátette: az akkori forradalmárok azt szerették volna, hogy Nagy Imre legyen Magyarország vezetője, ezért jár neki a megbecsülés, de el kell végre felejteni azt, hogy harminc évvel a rendszerváltás után a szocialista párt meg a balliberális média az, aki elmondja nekünk, hogy miként kell ’56-al foglalkozni.
Oláh Gellért elmondta: a mi hőseink azok a pesti lányok és pesti srácok, akik fegyvert ragadtak és szembeszálltak a kor legerősebb birodalmával, a Szovjetunióval. Fegyvert fogtak, kimentek az utcára és harcoltak. A baloldal most arra használja a Nagy Imre ügyet, hogy a saját bűneit eltakarja. Ez a posztkommunista baloldal, élén Gyurcsány Ferenccel, aki nem tudja, hogy miként viszonyuljon ’56-hoz, most belekapaszkodik ebbe az ügybe, hogy kimossa a saját felelősségét ’56 bűneiből.
Forrás: Echo TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS