Asia Bibi, a blaszfémia (istenkáromlás) miatt elítélt pakisztáni keresztény családanya továbbra sem tudja elhagyni hazáját, ahol élete még mindig veszélyben forog. Most először viszont végre muszlim vallási vezetők álltak ki mellette. Ötszáz pakisztáni imám írt alá egy dokumentumot, ami segíthet Asia Bibin. Ismert, korábban egy pakisztán minisztert és egy regionális vezetőt már meggyilkoltak a szélsőségesek, amiért ki mertek álni Asia Bibi mellett.
Pakisztáni vallási vezetőktől érkezett nem várt segítség Asia Bibinek – írja a Magyar Kurír. Mint a portál kifejti, egész Pakisztánból “több, mint ötszáz imám írt alá egy dokumentumot, amely egyértelműen elítéli a kisebbségekkel szembeni erőszakot és diszkriminációt, és arra szólít fel, tartsanak tiszteletben minden pakisztáni embert, vallási hovatartozástól függetlenül”. Ez nem kis lépés, hiszen a fundamentalisták folyamatosan erőszakkal fenyegetnek mindenkit, aki felszólal Asia Bibi mellett Pakisztánban. A 2009. június 9-én letartóztatott katolikus asszonyt bizonyítékok nélkül, azzal az ürüggyel ítélték halálra, hogy megsértette Mohamed prófétát. 3241 napig tartották fogva, amíg a legfelsőbb bíróság tavaly október 31-én meghozta a felmentő ítéletet. A Tehrík-i-Labaik mozgalomhoz kötődő szélsőséges csoportok azonban nem adták fel a küzdelmet, és perújrafelvételt kértek. Ezzel kapcsolatosan kéri az ötszáz imám az igazságügyi minisztériumtól, hogy abszolút prioritásként vizsgálják meg az esetet.
Egyesek szerint a perújrafelvétel csupán formalitás, hiszen ugyanazok a bírák járnának el, akik már meghozták a felmentő ítéletet. Mindaddig azonban Asia Bibi sorsa bizonytalan marad: ugyan már kiszabadult a börtönből, de kénytelen titkos helyen rejtőzni, a hatóságok szigorú felügyelete mellett. A szélsőségeseket fékentartani hivatott döntés értelmében pedig nem hagyhatja el az országot. Az imámok azt kérik a bíróságtól, hogy mihamarabb hozzon ítéletet. Nyilatkozatuk kimondja, nemcsak az áll szemben az iszlám előírásaival, hogy a vallásra hivatkozva ártatlan embereket gyilkolnak meg, hanem az is, hogy egy vallási csoportot vagy szektát, bármi legyen is az, hitetlennek nyilvánítanak, és tagjait megfosztják alkotmányos jogaiktól. Az imámok elítélték azokat a gyűlöletre buzdító szórólapokat, internetes felszólításokat és a radikális ulémák által kibocsátott fatvákat (vallásjogi határozatokat) is, amelyek az országban keringenek.
Forrás: Magyar Kurír; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS