Az Európai Parlament választási honlapja szerint az igazságok megkérdőjelezése jelenti a sokszínűség és a demokrácia fennmaradását az Európai Unióban. Noha a honlap az európai emberek, családok védelmét ígéri a tömeges migrációval szemben, a kérdés nem szerepel az EU-nak az oldalon közzétett első félévi agendájában – írja a Magyar Idők.
Elég csak körülnéznünk, és láthatjuk, hogy a meg nem kérdőjelezett „igazságok” révén milyen könnyen válik megosztottsággá a sokszínűség, és hogy milyen törékeny a demokrácia
– olvasható az európai parlamenti szavazás kapcsán létrehozott magyar nyelvű uniós honlapon. A www.europai-valasztasok.eu oldal a fenti, némileg nyakatekert mondattal leplezetlenül a liberális világnézet mellet tör lándzsát, amely fenntartja magának a jogot, hogy megkérdőjelezzen minden, a konzervatív ember számára egyértelmű fogalmat, értéket. A „Miért érdemes szavazni?” kérdés alatt található blokkokban arról írnak, hogy a szavazók felhatalmazzák az Európai Uniót, hogy megvédjék őket és családjukat a migrációtól egészen az éghajlatváltozásig. A problémák megoldására azonban nem kap egyértelmű, közérthető választ az olvasó, ugyanis mielőtt bármi érdemlegest megtudnánk, folyamatosan újabb linkekre kattinthatunk.
Még mindig a migránsok elosztását erőltetik
Miközben a Földközi-tengeren mindennapos a tömeges illegális bevándorlás Afrikából, és az unió határán, Törökországban is majd’ négymillió migráns torlódott fel, az EP választási honlapja 2019 első felének fő témái között a brexitet, a kereskedelmi megállapodásokat, a növényvédő szerekkel kapcsolatos szabályozásokat, az EU-n kívülről érkező propaganda ellensúlyozását, az informátorok védelmét, valamint az EU költségvetését említi meg. Ami az illegális bevándorlást illeti, az EP honlapján még mindig a közös, kötelező elosztáson alapuló elosztást tartják a megoldásnak:
az Európai Parlament szerint biztosítani kell, hogy a menedékkérők tisztességes és egyenlő bánásmódban részesüljenek, és minden tagállam egyenlő mértékben kivegye a részét a probléma megoldásából, például a menekültek áttelepítése esetében.
Forrás: Magyar Idők; Fotó: MTI/EPA/Patrick Seeger
Facebook
Twitter
YouTube
RSS