Náci karlendítés és cigányok veréssel fenyegetése. Dióhéjban ez mondható el Sneider Tamás elmúlt heteiről. Személye és előélete különösen érdekes, hiszen nagyon komoly mozgalmi múlttal rendelkezik. Ő volt az egri szkinhedek vezére, melyet ma már tagad. Ez jól mutatja a Jobbik valódi arcát. Folyamatos antiszemita botrányok, rasszista kijelentések – az Echo TV Informátor című műsora utána járt Sneider Tamás egri múltjának.
Már nem is csodálkozik az ember, amikor Sneider Tamás feleségét nézi, miközben az esküvőjükön náci karlendítéssel köszönti a násznépet. A szkinhedmúltat idéző lagzinak nem a náci ideológia emblematikus mozdulata volt az egyetlen momentuma: az egész bulit átszőtte a fajgyűlölet. Az ültetőkártyán Sneider Tamás szkinhed mozgalmi neve, a Roy szerepelt. Ő volt a ’90-es évek elején az egri szkinhedek vezetője. Maga tüntette fel így magát egy korabeli dokumentumfilmben. 2014-ben, mielőtt megválasztották az Országgyűlés alelnökének, letagadta szkinhedmúltját. A ’90-es évek Heves megyei szélsőségeit jól ismerő forrás az Informátornak elmondta: akkoriban biztonsági területen dolgozott, és együttműködtek a rendőrség bűnügyi felderítőivel.
Első kézből szereztem benyomásokat a szkinhedmozgalomról és annak vezetőiről
– árulta el a forrás, akinek már akkor feltűnő volt Sneider Tamás hataloméhsége. Elmondása szerint 1995-ig Sneider minden áron befolyást akart szerezni, ezért 38 civil szervezetet alapított. ’91-ben Sneider Tamás megvert egy, az Uránia moziból kijövő, cigány származású férfit.
Sneider és a kis csapata már nem először, kimondottan a verekedés szándékával indult a belvárosba, lehetőleg cigányt keresve. Ha találnak, akkor belekötnek és megverik
– fogalmazott az inkognitóban lévő forrás. Hozzátette: egyedül volt és menekülni próbált az áldozat. A többiek is rúgtak rajta, de Sneidernél volt egy baseballütő. Olyan agysérüléseket okozott ennek az embernek, hogy miután túlélte az esetet, hátralévő életét intézetben kellett leélnie. Az Eger közelében lévő szociális otthont az Informátor is felkereste, azonban ők személyes adatokra hivatkozva nem adtak ki információt F. Béláról. Az esetet követően Sneider Tamás nyolc hónap börtönt kapott, három évre felfüggesztve. A névtelen informátor szerint letöltendőt kellett volna kapnia.
Falusi kocsmai verekedéseknél egy ilyen sérülés után az elkövetőnek 2-3 év letöltendőt osztottak már akkoriban is
– fogalmazott.
Forrás/videó: Echo TV; Kiemelt kép: Mohai Balázs/MTI
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS