A kormány családpolitikai megoldásait társadalmi konszenzus övezi, tízből nyolc megkérdezett jó döntésnek tartja a családok kiemelt támogatását – olvasható a Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásában, amelynek részleteit szombaton közölték az MTI-vel. A téma Orbán Viktor vasárnapi évértékelő beszédének is egyik kiemelt pontja lesz.
A felmérés – amelyet novemberben készítettek ezer ember telefonos megkérdezésével – adatai szerint a családpolitika központba állításával nyolcvanegy, a csokkal hatvannyolc és a családoknak juttatott több támogatással a meginterjúvoltak hatvankilenc százaléka értett egyet. A tanulmány készítői kiemelték, hogy nemcsak a többgyerekes családok esetében ilyen magas a csok elismertsége: a tizennyolc évesnél fiatalabb, gyerekkel nem rendelkezők körében hatvanhét, az egygyermekes családoknál hetvennégy százalék tartja jó kezdeményezésnek. A demográfiai fordulat szorgalmazása pártok feletti, nemzeti ügynek tekinthető, mert pártszimpátiától függetlenül a baloldali és jobboldali érzelmű szavazók jelentős többsége egyetért a támogatások mértékének növelésével.
A családok védelme áll majd Orbán Viktor miniszterelnök vasárnapi évértékelőjének középpontjában – jelentette be a pénteki Kormányinfón Gulyás Gergely kancelláriaminiszter. A kormányfő beszédében várhatóan a nemzeti szuverenitás kérdése is nagy hangsúlyt kap, s így a korábbi évekhez hasonlóan idén sem puszta számadás lesz, hanem programhirdetés is, amely alapvetően határozza meg a kormányzati munka irányát akár többéves távlatban. A május 26-i európai parlamenti választás jelentőségét aligha lehet túlbecsülni; a kormányfő többször utalt már rá: idén egy sorskérdésről kell dönteniük a szavazóknak, és nincs középút, csak az önfeladás és egy gyökértelen európai föderáció, vagy a hagyományaira büszke és a nemzetállamok szövetségére épülő Európa megerősítése. A Fidesz és a KDNP, miként azt a pártszövetség politikusai és a kormány képviselői számtalanszor kifejtették, ez utóbbi, vagyis a szuverenizmus mellett tették le a voksukat. Ezzel együtt Európa, s benne Magyarország jövője nagymértékben függ a családoktól, hiszen a bevándorlást támogató erők rendszerint a rossz demográfiai mutatókkal indokolják, miért akarják ázsiaiak és afrikaiak millióit betelepíteni az unió tagállamaiba. Részben ebből a felismerésből nyilvánította a kormány a tavalyi esztendőt a családok évévé, s hirdette meg a legutóbbi, családügyi nemzeti konzultációt, amely tavaly decemberben zárult; a kérdőívet 1,25 milliónyian töltötték ki.
Forrás, grafikon: Nézőpont Intézet; Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS