Nyilatkozott a PestiSrácok.hu-nak az a vállalkozó, akit állítása szerint több tízmillió forinttal húzott le az a nemesfémekben utazó bűnszervezet, amely egy milliárdos áfacsalás miatt már a magyar és lengyel nyomozók célkeresztjében van. Egy feljelentésben az is szerepel, hogy a bűnbandának korábban a Jobbik volt országgyűlési képviselője, Staudt Gábor is tagja volt. A bűnszervezetet a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) egykori alezredese irányítja, aki korábban Staudt tanácsadója és a Jobbik szakértője is volt.
Ismert, a nemrég felállt lengyel-magyar nyomozócsoport gőzerőkkel vizsgálódik az ellen az áfacsalást is elkövető, nemesfémekben utazó bűnszervezet ellen, amely a gyanú szerint milliárdokkal károsította meg a lengyel államot. Az ügyben még egy éve egy kiugrott bandatag tett Magyarországon és Lengyelországban is feljelentést, amelyből az is kiderül, hogy a szervezet tagjai között két volt NNI-s főrendőr is szerepel, de a csapathoz tartozott korábban a Jobbik egykori erős embere, Staudt Gábor is. Az egyik főrendőr, F. László, aki a banda irányítója, Staudtot régről ismeri, hiszen korábban bizalmasa és tanácsadója is volt a volt országgyűlési képviselőnek. F. László emellett évekkel ezelőtt a Jobbik szakértőjeként is feltűnt. A nyugalmazott alezredes részt vett és fel is szólalt a Jobbik első szakmai konferenciáján, amit a rendvédelem témakörében tartottak meg 2009 októberében. F. fél évvel később, mint a Jobbik szakjogásza, interjúban ekézte a Fidesz és az MSZP által 2010-ben elfogadott titoktörvényt.
Nem hagytak fel a bűncselekmények elkövetésével
Úgy tudjuk, a bűnbanda az áfacsalást még 2015-ben is folytatta; később áttértek a lehúzásokra, mivel az áfázást jogszabályi változások miatt nem tudták tovább kivitelezni. Az ismertebb lehúzós esetek közé tartozik egy 2017 elején történt átverés: F. és volt rendőrtársa, R. Sándor 40 millió forintnyi eurót kértek egy befektetőtől, akit nevezzünk M.-nek. Hogy meggyőzzék a vállalkozót az üzlet hitelességéről, elvitték magukkal Arezzóba, egy olyan nemesfém-nagyüzembe, ahonnan gond nélkül lehet venni színezüst-granulátumot, akár több száz kilós tételben is. Felvázolták neki, hogy az ott megvásárolt árut autóval kiszállítják az új vevőjükhöz Angliába, akinek többszörös profitért eladják azt. Partnerüket megnyugtatták, hogy ők eddig is gond nélkül megoldották az áruk szállítását, mivel szigorú szabályok mentén dolgoznak, a szállítmányt soha nem hagyják magára. M. végül megfinanszírozta a több száz kilós ezüstbizniszt.
Egy újabb NNI-s rendőr is képbe kerül
A becsapott férfit egyébként a nyugalmazott alezredesek egykori rendőr kollégája, H. Gábor mutatta be a csapatnak. A volt NNI-s alezredesről tudni kell, hogy régi barátja volt M.-nek.
H. azzal keresett meg, hogy van egy biztos befektetési ötlete: kockázatmentesen lehet nettó 3-4 százalékos haszonra megforgatni a tőkét, és mindezt az üzletet szervező volt NNI-s kollégái garantálják
– mesélte portálunknak M., minként vették rá, hogy belemenjen a közös vállalkozásba. A férfi hangsúlyozta: neki a szükséges összeg kétharmadával, 130 ezer euróval kellett beszállni az üzletbe, de mivel meggyőződött arról, hogy minden legális, nem látta okát, hogy kételkedjen partnerei megbízhatóságában.
Megbeszéltük azt is, hogy az árut F. László és H. Gábor mellett az unokaöcsém is végig kísérni fogja, ám az F. László vezette autó még odafele, Szlovéniában „egészen véletlenül” balesetet szenvedett
– folytatta a történetet a megkárosított férfi, hozzátéve, hogy segítségükre R. Sándor és H. Martin érkezett Budapestről egy BMW-vel (utóbbi személy nem más, mint az áfacsalási ügyekben fontos szerepet vállaló H. Dávid fia). A luxusautóval Olaszországba már csak F. és H. Dávid utazott, így tulajdonképpen a Jobbik korábbi szakértőjének kezében volt a 40 milliónyi ezüst sorsa.
Már hazafele tartottak, amikor a BMW-t – benne a négy mázsányi ezüsttel – egy olasz pihenőhelyen ellopták. H. Martin portálunk által megismert vallomásában előadta, hogy mindketten elhagyták a nagy értékű kocsit annak ellenére, hogy korábbi útjaikon ilyen soha nem történt. Ez náluk fontos szabály volt. Mire megittak egy kávét, a kocsi a 40 milliót érő ezüsttel eltűnt. Ugyanakkor valamilyen „csoda” folytán R. Sándor nagy értékű BMW-je hamarosan előkerült; a benne lévő árut persze elvitték. Az autón erőszakos behatolásnak nyoma sem volt, mintha a saját kulcsával nyitották volna ki. Az ügy pikantériája, hogy a nyugalmazott alezredes a sértett felek között van, ugyanis állítása szerint ő maga is beszállt egy kisebb összeggel az üzlet finanszírozásába, így nyugodtan kijelenthette, hogy őt is megkárosították. M. elmondta: a feljelentést még közösen tették meg régi barátjával és F. Lászlóval, de számára 2017 őszén már világossá vált, hogy átverés áldozata lett. H. Gábor, a gyermekkori barát eltűnt az életéből, és M. ma már úgy gondolja: a volt rendőr kiszolgáltatta őt a Jobbik és Staudt Gábor egykori tanácsadójának és az általa vezetett bűnszervezetnek.
Lehúzás Svédországban
Külön érdekesség, hogy korábbi információink szerint az „olasz melóhoz” kísértetiesen hasonló módszerrel húzott le egy másik vállalkozót is a nyugalmazott alezredes és csapata. A nemesfémszakmában ugyancsak jártas üzletembert 2016 végén kereste meg F. egyik ismerőse, P. Bálint azzal, hogy Svédországban már egy ideje tárgyal egy olyan üzemmel, ahova ezüstöt lehet eladni nagy tételben. Mivel a később becsapott vállalkozó tudta, hogy F.-ék áfázásához a lengyelországi vevőt is a férfi szerezte, belement az üzletbe. Az alezredes ismerőse, hogy történetét hihetőbbé tegye, hosszú időn keresztül építgette a sztoriját. Hónapokig tartott céget alapítani és az összes engedélyt beszerezni, bankszámlát nyitni mind Svédországban, mind Szlovákiában. Később kiderült: minden átverés volt. A P. Bálint által kivitelezett lehúzásban utóbb felszínre kerültek olyan információk, melyek azt támasztották alá, hogy F.-ék aktív tanácsadással működtek közre és ily módon kártalanították az általuk korábban megkárosított férfit. Maga az átverés pont úgy történt, ahogy azt F. és csapata szereti intézni: a későbbi eljárás lassítása és összezavarása érdekében belekevertek egy másik országot, hiszen így már csak a jogsegélyek miatt elhúzódik a nyomozás.
Mindenki szabadlábon
Az árunak 2017 júliusában, Malmöben kelt lába. A 300 kg ezüst oda ugyan időben, szabályosan megérkezett, ám P. később azt állította, hogy amíg az üzem vezetőjével tárgyalt, tolmácsa elhajtott az ezüsttel. A kár ebben az esetben 52 millió forint. A sértett itthon a rendőrséghez fordult és a IX. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozást is indított, és végül P.-t csalássál gyanúsították meg. P. Bálint feje azonban nemcsak emiatt az ügy miatt fájhat, hiszen előbb-utóbb a lengyel-magyar nyomozócsoport tagjaiban is felmerül a kérdés, hogy ki az, aki közvetítő szerepet vállalt a lengyel bűntárs és a magyar elkövetők között, és őt milyen kapcsolat és üzleti viszony fűzte a külföldi felvásárlóhoz. Úgy tudjuk, F. Lászlóék sem fogadták közömbösen a nyomozás megindításáról szóló híreket, és a szabadlábon garázdálkodó banda több tagja már többször is személyesen egyeztetett.
Fotó: youtube.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS