A belügyminisztérium intézkedéseinek következtében csökkent a beadott menedékkérelmek száma Ausztriában – erről beszélt a Kronen Zeitungnak adott, hétfőn megjelent interjújában Herbert Kickl osztrák belügyminiszter. A szabadságpárti politikus szerint a közelgő európai parlamenti választások “hatalmas lehetőséget” jelentenek arra, hogy az Ausztriában a menekültpolitika terén végrehajtott irányváltást európai szinten is megvalósítsák.
Az osztrák kormány egyértelmű menekültpolitikát folytat Kickl szerint. A tárcavezető úgy fogalmazott: “Meg akarjuk fordítani a migráció irányát; azt szeretnénk, ha a migrációs áramlás ismét északról déli irányba tartana, ne pedig – ahogy korábban hosszú időn át – dél felől északra, ellenőrzés nélkül érkezhessenek az emberek”. Herbert Kickl elismerően szólt az osztrák hivatalok menekültügyi eljárásokban nyújott tevékenységéről; szerinte a területen dolgozó tisztviselők minden emberi jogi normát betartanak, és objektíven járnak el a különböző ügyekben. A belügyminiszter ezzel együtt megalapozatlannak nevezte az ENSZ illetékes szervezete által Ausztriát ért bírálatokat. A nemzetközi szervezet korábban a menedékkérőkkel való bánásmód miatt bírálta Ausztriát; az általuk készített jelentés szerint az osztrák tisztviselők bizalmatlanul, előítélettel viszonyulnak a menedékkérőkhöz.
További vitatott kérdésnek nevezte az osztrák belügyminiszter a menedékkérők kisegítő jellegű munkáért kapott órabérének összegét; Herbert Kickl nemrég tett javaslatot arra, hogy – az igazságosság elve alapján – a menedékkérők Ausztria-szerte óránként egységesen 1 euró 50 centet kapjanak munkájukért. A törvénymódosító javaslatot jelenleg véleményezik. Elégedettségét fejezte ki Herbert Kickl a menedékkérelmek számának csökkenése miatt; megjegyezte ugyanakkor, hogy a kérelmezők száma még mindig nem nevezhető alacsonynak. Azt hangsúlyozta: számára a csökkenő számok motivációt jelentenek a világos, következetes menekültpolitika folytatására. Emlékeztetett arra, hogy a pozitív változás a korábbi intézkedések eredményeképp következett be. A tárcavezető példaként említette a határellenőrzés visszaállítását, és azt is, hogy márciustól a Traiskirchenben, illetve Thalhamban lévő befogadóközpontokat kilépő központoknak nevezik, ahol a korábbinál gyorsabban folytatják le a személyazonosság vizsgálatát. Herbert Kickl arról is beszélt: nagyon jónak tartja az osztrák kormánypártok, az Osztrák Néppárt és saját pártja, az Osztrák Szabadságpárt kapcsolatát.
Fotó: MTI; Fotó: derstandard.at
Facebook
Twitter
YouTube
RSS