A valóságot teljesen elutasító, 170 oldalas tanulmányban igyekszik Brüsszel bebizonyítani, hogy a migráció nélkül összeomlana az európai gazdaság. A statisztikákat szabadosan és saját szájíze szerint kanyarító dokumentumot minden képviselőnek eljuttatták – írja a 888.hu.
A migráció hasznosságát éltető tanulmányt rendelt meg és osztott szét a képviselők között a Jean- Claude Juncker nevével fémjelzett Bizottság, melynek célja, hogy bizonyítsa: tömeges bevándoroltatás nélkül az európai gazdaság sorsa megpecsételődik. A logikai bukfencekkel tűzdelt dokumentum alapján Brüsszel az európai jövő alapjának tartja a migrációt.
Az Európán kívüliek költsége a legális migráció területén (The cost of non-Europe in the area of legal migration) címmel írta meg a brüsszeli liberális elit krédóját az Európai Parlament Hivatalos Kutatószolgálata (EPRS), hogy az aztán egyfajta ideológiai munícióként szolgáljon a bevándorláspárti politikusok számára a kampányban. A mindenki számára elérhető dokumentumból kiviláglik: Brüsszel már a józan ész határain bőven túlhaladva is ragaszkodik a bevándorlásnak nevezett lázálomhoz, melyről azt hiszik, örök hatalmat kínál a jelenlegi uralkodó elitnek.
A tanulmány minden egyes fejezete a bevándorlás pozitív hatásait igyekszik bizonygatni, főképp annak gazdasági aspektusában. Állításuk szerint a milliószámra érkező migránsok nélkül minden összeomolhat Európában.
Ha az EU nem fogad egyetlen nemzetközi migránst sem 2060-ig, akkor a 28 tagállam össznépessége 75 millióval (14 százalékkal) lesz kevesebb. (…) Zéró bevándorlás mellett a munkaképességű korosztály 20 százalékkal lenne alacsonyabb. Zéró bevándorlás esetén az unió 28 tagállamának össz-GDP-jének növekedése 23 százalékkal lenne kevesebb, mint a migráció mellett prognosztizált 7 milliárdos bővülés esetén.
Azaz a családpolitika erősítése helyett Brüsszel a bevándoroltatással kíván enyhíteni az Európában egyre súlyosbodó munkaerőhiányon. A liberális eurokratákat még az sem zavarja, hogy az EU-n belül is vannak a munkanélküliségtől kiemelten sújtott régiók, például Görögországban és Spanyolországban jelenleg a munkanélküliségi ráta 18,5 százalék, illetve 14 százalék.
A dokumentum további sajátossága, hogy a bevándorláson kívüli megoldások lehetőségét sem vázolja fel, azaz egyértelműen nem a gazdasági kérdésekre való figyelemfelkeltés, hanem a migráció propagálása a célja.
Forrás: 888.hu; Fotó: MTI/EPA/Michael Kappeler
Facebook
Twitter
YouTube
RSS