Ma délelőtt tíz órára hívta össze a jobbikos Mirkóczki Ádám, a Nemzetbiztonsági Bizottság elnöke a testület ülését. A három megjelent tag, az elnök Mirkóczki, a szocialista Molnár Zsolt, valamint az LMP-s Ungár Péter egymásra licitálva mondták el, hogy a banánköztársaságnál is rosszabb helyzetben van az ország, hiszen állampárti-pártállami rendszer alakult ki, és már látszatdemokrácia sincsen az országban. Mindez azért hangzott el a három ellenzéki politikus szájából, mert az ausztriai Strache-botrány magyar szálait kívánták vizsgáltatni a bizottsággal, azonban a Fidesz kampánylufinak minősítette a bizottság összehívását, ezért a tagok nem mentek el. A Fidesz közleményt is kiadott, melyben kijelentették, hogy a szocialisták üzleteltek Pecinával, amikor eladták neki saját lapjukban, a Népszabadságban lévő üzletrészüket 1,5 milliárd forintért, a kormánypárti képviselők ezért nem asszisztálnak az ellenzék mai kampányeseményéhez. Ha az ellenzék vizsgálgatni akar valamit, akkor ez az ügy legyen az – jelentette ki a Fidesz.
Délelőtt tíz órára hívta össze a Nemzetbiztonsági Bizottság ülését a jobbikos Mirkóczki Ádám, azonban rövid várakozást követően a zárt ülés táblát levették az ajtóról és behívták a sajtó képviselőit, ugyanis hárman nem voltak határozatképesek. Mirkóczki tájékoztatta a sajtót, hogy a Fidesz távolléte miatt nem tudtak a szerinte nemzetbiztonsági jelentőségű ügyről tárgyalni. Mirkóczki nehezményezte, hogy a fideszes tagok és a titkosszolgálati szervek képviselői sem jöttek el az ülésre. A drámát fokozva Mirkóczki azt is kijelentette, hogy Kövér László akár fel is oszlathatja a Nemzetbiztonsági Bizottságot, hiszen a civil kontroll ma végleg megszűnt Magyarországon a titkosszolgálatok fölött. Hozzátette, hogy ilyen szerinte a banánköztársaságokban sincs, és emiatt a belügyminiszterhez és a külügyminiszterhez akar fordulni hivatalos levélben. A politikus mélységes felháborodást mímelve, sértett kisgyerekként többször elismételte, hogy inkább szüntesse meg Kövér László a bizottságot, mert így nincs értelme folytatni a munkát, és az elmúlt időszak legnagyobb botrányának tartja, amely példátlan a magyar demokrácia történetében.
A veretes gondolatokat Molnár Zsolt, az MSZP delegáltja egészítette ki, aki elmondta, hogy az 1990-től elindult magyar parlamentarizmus ma véget ért, helyette állampárti működés alakult ki. Molnár szerint már látszatdemokrácia sincs az országban, valamint ő is örömmel használta a banánköztársaság titulust. A felháborodott szocialista politikus támogatta a hivatalos levelet, melyet a bizottság jobbikos elnöke kíván küldeni a két miniszternek. Végül Molnár kitért a bizottság összehívásának fedősztorijára is, mely szerint Magyarország függetlensége sérülhetett, kiemelve az esetleges orosz beavatkozást, mely az osztrák botrányból rajzolódott ki számukra. Molnár Zsolt zárásként elmondta azt is, hogy nem a menekültekkel kellene riogatni a Fidesznek, hanem a valós problémákkal foglalkoznia, azonban ezt a jelenlegi hatalom nem teszi meg.
Nem maradt más hátra, mint Ungár Péter véleménye: az LMP politikusa ugyancsak csatlakozott a két ellenzéki taghoz, ironikusan beszélve a kormánypárt kettős mércéjéről és az ausztriai orosz befolyásról, melyről a Fidesz nem vesz tudomást. Véleménye szerint Orbán Viktorék Moszkvát nem akarják megállítani, csak Brüsszelt. A hihetetlen egymásra találást közös állásfoglalás és rövid sajtótájékoztató követte, ahol a három politikus ugyanezeket a gondolatokat adta elő, féltve a magyar demokráciát, melyet szomorkásan és képletesen végleg el is temettek.
Kíváncsiak voltunk a Nemzetbiztonsági Bizottság fideszes alelnökének véleményére is az ügyben, Halász János pedig telefonon állt rendelkezésünkre. A politikus kérdésünkre elmondta, hogy az ellenzék szokás szerint össze-vissza beszél, és példátlannak tartja, hogy a bizottság jobbikos elnöke kampánycélra használja a Nemzetbiztonsági Bizottságot. Ez Halász szerint teljesen elfogadhatatlan, hiszen a testületet kampánycélra használni rendkívül felelőtlen dolog. Halász János felhívta a figyelmet arra is, hogy vajon mit várhatunk azoktól, akik a nemzet biztonságát kampánycélra is feláldoznák.
Forrás: MTI/PS; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS