Minél kiterjedtebb egy város távhő-rendszere, annál tisztább a levegője – így összegezhetnénk azon szakértők véleményét, akik komoly szerepet látnak a nagyvárosok levegőjének megtisztítása kapcsán a távhőrendszerek fejlesztésében. Budapesten a távhőszolgáltatók egybekapcsolásával és a távhőgyűrű kiépítésével most jó esély mutatkozik arra, hogy befolyásolható legyen a város levegője olyan kerületekben is, ahol zömében egyéni fűtésrendszerekkel fűtöttek a lakók. Videónkban azt mutatjuk be, hogy számtalan közintézmény, de a piaci szereplők is előszeretettel választják a modern, biztonságos és környezetkímélő távhő-szolgáltatást, például az éppen épülő Biodóm.
A világ nagyvárosaiban reneszánszát éli a távhő, ugyanis várospolitikai szempontból élhetőbb körülményeket tesz lehetővé – állítja a portálunk által megszólaltatott szekértő, hozzátéve: minél kiterjedtebb egy város távhőrendszere, annál tisztább a levegője. Mint arról korábban beszámoltunk, nem véletlen, hogy több országhoz hasonlóan az Európai Unió kötelezettségszegési eljárást indított hazánk ellen, hiszen a rossz levegőminőséghez kapcsolódó megbetegedésekben évente tízezrek halnak meg, különösen a nagyvárosokban. A helyzet orvoslásában nagy szerepet játszik a lakosság tudatos hozzáállása, például a fűtés terén. Ennek a tudatosulásnak adhat újabb lökést Budapesten az a nagyszabású távhő-fejlesztés, amelynek során a Főtáv Zrt. kiépti a hőgyűrűt és egy rendszerbe kapcsolja a szolgáltatókat.
Hogy a lépés nemcsak a lakossági fogyasztókat érinti, arra jó példa, hogy egyre több állami és piaci szereplő csatlakozik a kényelmesebb, biztonságosabb és környezetkímélőbb fűtési módhoz. A Váci út irodaházai, a Duna Tower, az Árkád, az Allee vagy az Etele üzletház ékes példái a piaci szereplők szemléletváltásának, de több jelentős állami fenntartású intézmény, mint a MÜPA, a Várkert Bazár vagy egyes sportlétesítmények is a távhő-szolgáltatást választották.
Videónkban bemutatjuk a távhőrendszerhez legújabban csatlakozó, a Városligetben épülő Biodómot, ahol a Széchenyi fürdő melegvizének fűtőerejét fogja kiegészíteni a távhő. A környezettudatos létesítményt – ahol tengeri tehenek, törpecsimpánzok és cápák is megtekinthetőek lesznek – várhatóan 2021-ben adják át a nagyközönségnek.
Forrás: PestiSrácok.hu; Vezetőkép: zoobudapest.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS