Ausztrália miniszterelnöke, Scott Morrison gyújtó hangvételű beszédet mondott a globalista terjeszkedés ellen egy héttel azután, hogy az ENSZ múlt csütörtöki gyűlésén megtámadta Ausztrália belső ügyeivel kapcsolatos intézkedéseit. Morrison már akkor hatásos beszédben védte meg hazáját, ám láthatóan nem vette jó néven a kritikát, és Sydney-ben újra helyre tette a saját hatáskörén messze túlnyúló nemzetközi szervezetet – írja a 888.hu.
Hiszünk abban, hiszek abban, hogy a világ akkor működik a legjobban, ha a független nemzetek megőrzik karakterüket és megkülönböztethetőségüket, a kölcsönös tisztelet keretein belül
– mondta, majd hozzátette:
ebbe beletartozik megválasztott vezetőik tiszteletben tartása is.
Beszédében kifejtette: a globalizmusnak egy új, rossz formája van kibontakozóban, amelyben a nemzetközi szervezetek új szintre, a nemzetállamok föle kívánják magukat helyezni, és átvennék az irányítást a nemzetközi folyamatok irányításában. Elválasztotta ezt a pozitív globalizmustól, ami ahelyett, hogy központosítani és irányítani akarna, szövetségeket és együttműködéseket teremt. Morrison leírta a globalista erők felforgatótevékenységének tüneteit is: a hagyományos társadalom polarizálását, szétverését, saját maga ellen fordítását, a vélemények közelítésének, a publikus diskurzusnak és társadalmi megegyezéseknek ellehetetlenítését.
A kereskedelem, a gazdaság, a tőke és az ötletek szabadsága sohasem volt fontosabb, mint most, de jelenleg ezt veszélyeztetik elszámolhatatlan globalista testületek
– utalt az ENSZ-re. Megismételte Ausztrália azon elköteleződését, hogy „megőrzi ezt a hagyatékot a modern világ bizonytalanságaival szemben”.
Forrás: 888; Fotó: abc.net.au
Facebook
Twitter
YouTube
RSS