Hiába állítják a kritikus hangok, hogy a kormány EU-ellenes politikát visz, hazánk egyszerűen csak nem egy hajbókoló, kötelező udvariaskodásban jót mondó politikát folytat, hanem megmondja, ha valami nem jó – nyilatkozta Deutsch Tamás az Index.hu kérdésére, hogy lehet-e arra számítani, hogy Magyarország kilép az Európai Unióból. A fideszes EP-képviselő hozzátette: az Európai Unió ráadásul erőből politizál; a nyomásgyakorlást különösen 2015-től alkalmazzák, amikor kiderült, hogy a kormánynak és Magyarországnak más véleménye van a migrációról.
A karaktergyilkosság a magyar politika egy jól ismert eleme
– kommentálta az Index.hu provokatív kérdését Deutsch Tamás azzal kapcsolatban, hogy korábban az ismeretlenség félhomályába visszahanyatló Együtt elnevezésű mikropárt elnöke, Juhász Péter pert veszített azért, mert azt állította, hogy Deutsch drogozik. A politikus ugyanakkor megjegyezte: az előfordult, hogy esküvőkön és különböző alkalmakkor sok alkoholt fogyasztott, a drogtól viszont távol tartotta magát.
A fideszes EP-képviselőt azzal kapcsolatban is kérdezték, hogy Kovács Zoltán a Twitteren kommentálta a Sargentini-lejáratópamflet alapján indított hetes cikkely szerinti eljárással foglalkozó második meghallgatáson elhangzottakat. Deutsch Tamás szerint maga az egész hetes cikkelyes eljárás vállalhatatlan állításokat fogalmaz meg Magyarországról és a magyar kormányról.
A kölcsönös tiszteletnek leghalványabb jele sincs meg
– jelentette ki. Hozzátette: a Sargentini-fogalmazvány több ponton hazugságokat állít, amelyeket még az Európai Bizottság is elismer. Megjegyezte: Magyarország ellen 43 kötelezettségszegési eljárás van folyamatban; ez csak egy-kettővel több az európai átlagnál. Deutsch Tamás szerint felesleges a műbalhé amiatt, hogy Kovács Zoltán Soros-kórusnak nevezte a meghallgatáson felszólaló egyes uniós vezetőket, hiszen csak meg kell nézni, a Juncker-bizottság biztosainak kabinetjében hány olyan ember dolgozott a megelőző időszakban – közvetlenül vagy sem – “ilyen-amolyan Open Society-intézményrendszer helyeken”.
Az EP-képviselő szerint az Európai Unió rossz irányba változott, nem tudott megfelelő válaszokat adni például a gazdasági változásra, a migrációs vagy a Brexit-helyzetre, ráadásul meglátása szerint az Európai Unió ráadásul erőből politizál; a nyomásgyakorlást különösen 2015-től alkalmazzák, amikor kiderült, hogy a kormánynak és Magyarországnak más véleménye van a migrációról.
Idiótaság, hazugság lenne azt mondani, hogy az Európai Unió nem él ezzel az eszközzel, ha olyan döntés születik valamelyik tagállamtól, ami neki nem tetszik
– hangsúlyozta. Mint Deutsch Tamás megjegyezte, maga is tudatosan fordult a Facebook és a Twitter közösségi oldalak használatához, mivel dühítette az a pökhendi felsőbbrendűség, amelyet a balliberális politikusok megengednek maguknak.
Forrás: index.hu; Vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS