Magyar iskolák bezáratását, fenntartóik megbüntetését támogatja hosszú évek óta hazánkban a Soros-hálózat. Legutóbb a gyöngyöspatai önkormányzat és a területileg illetékes tankerület ellen százmillió forintos bírságot kijáró Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány például jelentős részben a Nyílt Társadalom Intézet által biztosított forrásokból folytatja boszorkányüldözését, aminek pár éve a huszártelepi görögkatolikus általános iskola is majdnem áldozatául esett – írja a Magyar Nemzet.
Soros György pénzén perelte sikeresen helyi cigány gyerekek elkülönített oktatása miatt Gyöngyöspatát és a Hatvani Tankerületi Központot az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány (CFCF) – derül ki a liberális jogvédő szervezet utóbbi időben kissé felületesnek tűnő beszámolóiból és közhasznúsági jelentéseiből. A pervesztes feleknek kevesebb, mint két héten belül százmillió forintot kellene kifizetniük.
A CFCF 2016-os irataiban az szerepel, hogy az OSI támogatási program keretében nemzetközi forrásból meg nem nevezett összeghez jutottak, és ebből fedezték – egyebek mellett – a 63 gyöngyöspatai szegregált gyermek képviseletében indított eljárást. Ők ugyan egyszer sem említik, de az OSI betűszó Soros Open Society Institute-ját, azaz a Nyílt Társadalom Intézetet fedi. Az adatlap szöveges melléklete alapján pedig több tíz millió forintról lehet szó, mivel összesen 35 190 000 forint támogatásban részesültek, és a dokumentum csak három donort említ: az OSI mellett a 2005-ben szintén a spekuláns által létrehozott Roma Education Fundot (REF) – amely jellemzően kisebb, néhány milliós tételeket folyósít oktatási célra – és a Norvég Alapot – írja a lap.
A szervezet pedig megdolgozik Soros pénzéért: Huszártelepen – mint ismert – az alapítvány a fenntartó és a kormány mellett szülőkkel is szembekerült, mivel azok fontosabbnak tartották, hogy gyermekeik a lakóhelyükhöz közel, a felzárkóztatás és integráció terén nagy tapasztalatokkal rendelkező egyház által üzemeltetett iskolában tanuljanak, ahelyett, hogy a CFCF által preferált „szivárványosztályokba” járnának Nyíregyháza távolabbi részein. Jászladányban ugyanakkor azért pereltek, mert 2013-tól, amikor a településen megnyílt az egyházi iskola, sok szülő – élve jogaival – az állami helyett inkább azt választotta. Az alapítvány viszont kijelentette: valójában arról van szó, hogy „a KLIK […] közreműködésével most egyházi iskolába menekítik a nem cigányok a gyerekeiket”, és boszorkányüldözésbe kezdett.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/Clemens Bilan
Facebook
Twitter
YouTube
RSS