Miközben tombol a botrány a Szeviép-vezéreket felmentő, Botka hivatalával talán túl sokféle kapcsolatban álló bírók körül, az önkormányzat adófizetők pénzéből fenntartott lapja ismételten a károsultakat üti, rágalmazza, azt állítva, hogy az állami kártalanításban olyanok kaptak ingyenpénzt, akik még csak nem is károsultak. A cikk mellé illusztrációként elhelyezték a kártalanításkor Lázár János videójában megszólaló férfit, olyan képaláírással, ami a rendőrségi körözési híreket idézi. Az olvasókat kérik, hogy írjon, aki felismeri a képen látható férfit. A Szeged város honlapján működő önkormányzat által kiadott hírportál két éve keresi a kártalanított és ezt arcával nyíltan vállaló férfit, de nem sikerült megtalálniuk. A PestiSrácoknak néhány óra alatt sikerült. Nem is volt nehéz, Barabás János ugyanis a Lázár videó előtt is nyíltan vállalta károsult voltát és történetét, sajtóban is nyilatkozott, sőt nyilvános fotón is szerepelt, névvel együtt, amikor kárigényét leadta a kormányhivatalban. A vállalkozó portálunknak azt mondta, javasolja Botka Lászlónak, hogy Interpollal is köröztesse. Hozzátette, ő nem fél a szegedi polip csápjaitól, sok károsult társával ellentétben, akik ellehetetlenítéstől tartva nem mertek megszólalni. Ő most a nevükben is kikéri magának a padlás söprő kommunisták módszereit idéző számonkérést, amiért túl merték élni, hogy a Szeviép nem fizette ki az elvégzett munkájukat.
Egy hónap telt el azóta, hogy Botka László a karácsonyi interjúban szállt be páros lábbal a Szeviép károsultakba, akiket a támogatásáról egyetlen egyszer nem biztosított, azt firtatva épp a szeretet ünnepe előtt, hogyha a Szeviép-vezéreket felmentették, akkor a kifizetett állami kártalanítás sem jár a károsult alvállalkozóknak.
Azóta is több cikk jelent meg az ellenzéki, balliberális sajtóban, amely azt pedzegeti, hogy a kormány jogtalanul fizetett ki 3 milliárd forint kártalanítást. Némely sajtótermék, többek közt a most szegedi önkormányzati lapban idézett 24.hu egyenesen azt állítja, hogy információik szerint, olyanok kaptak “ingyenpénzt”, akik nem is károsultak. Folyamatosan azon lovagolnak, hogy a kormány miért nem hozza nyilvánosságra azoknak a konkrét cégeknek, vállalkozásoknak a nevét, akiknek fizettek. És mivel nem teszik, bizonyára titkolni való van.
A SZEVIÉP alvállalkozóinak kártalanítása
Botka és a szocialisták ellopták a SZEVIÉP alvállalkozóinak pénzét. A kormány nem csak döntést hozott a kisemmizett vállalkozók kártalanításáról, hanem ki is fizette jogos járandóságukat.
Közzétette: Lázár János hivatalos oldala – 2018. április 5., csütörtök
Lázár János videója a kártalanításról, amiben Barabás János szerepelt
Azt is mondták bizonyos cégekről, akik a sajtóban mégis megjelentek károsultként, hogy nem is igazi károsultak, hiszen nem mentek tönkre, sőt a későbbiekben, több évvel később is nyereségesen tudtak működni. Mert volt olyan cég, amelyik 200 ezer forintos nyereséget is produkálni tudott a Szeviép csőd után!
Az M43-as autópályát építő és a szegedi villamos rekonstrukciót végző építőipari vállalkozás az után, hogy a baloldali kormányok idején több, mint 21 milliárd forint értékű munkát nyert el, úgy jelentett fizetésképtelenséget, majd csődöt, hogy 500 alvállalkozóját nem fizette ki. Közülük több, mint 300-an a mai napig nem láttak egyetlen forintot sem. Állami kártalanításban, ami mellesleg messze nem fedezte a kis családi vállalkozások teljes kárát, 160-an részesültek.
Barabás János többször is a nyilvánosság elé állt mint károsult, a városi lap mégsem tudja ki ő
Közöttük Barabás János is, akinek képét a szegedi önkormányzati lap most illusztrációként használja a károsultakat rágalmazó cikkéhez, azt sugallva, hogy a képen látható férfi lehet az egyik olyan, aki úgy kapott pénz a kormánytól, hogy nem is Szeviép-károsult.
A Keletföldgép Kft., amelynek tulajdonos ügyvezetője a fotón szereplő Barabás János, 13-14 emberrel és 13 géppel dolgozott az M43-as autópálya építésnél.
Barabás János a PestiSrácoknak azt mondta, azért ő beszélt a kártalanításkor Lázár János Facebook videójában, mert károsult társai féltek megszólalni. Akik túléltek, máig kiszolgáltatott helyzetben vannak a városvezetéstől. Ő személy szerint hajdúböszörményi, ezért úgy gondolta, a szegedi csápok odáig talán nem érnek el.
Embereket küldtek el, gépeket adtak el, hogy túléljenek
Felidézte, hogy az autópálya építkezés előtt, 130 millió forint értékű svájci frank hitelt vettek fel a Szeviépnek végzett munka előtt, hogy gépeket tudjanak vásárolni. Majd utána 68 millió forint munkadíjukat nem fizették ki.
A cégünknek fizetnie kellett a hitelt, ki kellett fizetni az emberek bérét, mindezt úgy, hogy mi nem kaptuk meg a munkánkért járó pénzt. Az előtt egy közepes, szépen növekvő vállalkozás voltunk. Úgy tudtunk túlélni, hogy az ötödére estünk vissza. El kellett küldeni embereket, 5 gépet eladtunk és Lengyelországba jártunk ki dolgozni, hogy a hitelt fizetni tudjuk – idézte fel a Szeviép-csőd utáni időszakot, a Keletföldgép Kft. ügyvezetője.
A lelki, erkölcsi kár felbecsülhetetlen
Hozzátette, hogy a káruk nem 68 millió forint, amit a Szeviép nem fizetett ki, és nem is 130, ami a kamatokkal növelt összeg, hanem sokkal több annál, anyagilag is, hiszen az eladott eszközök, az elküldött emberek után a cég visszaesett, kevesebb munkát tudott vállalni. Ez pedig felbecsülhetetlen lelki, erkölcsi kár.
Botka Lászlótól soha semmilyen segítséget, még elvi támogatást sem kaptunk. Nekünk a kormány fizetett 62 millió forintot kártalanításként. Lassan gyógyulnának a sebek, erre most mi történik? Megint bennünk forgatják a kést. Hát a pofátlanságnak ennyire nincs határa – kérdezte Barabás János.
“Számonkérik, miért nem döglöttünk bele?”
Szerinte az, hogy 100-200 ezer forint nyereségről írogatnak a károsult cégek esetén, az pontosan az a kommunista mentalitás, mint ami a padlások lesöprése volt.
Számon kérik, hogy miért nem döglöttünk bele? Mennyi emberség van abban, akinek egyáltalán ilyen gondolata támad? Mert csak a számokat keresi, azt nem nézi, hogy mi mindent veszítettünk el, mennyi mindenünket kellett eladni, hogy ne mínuszban zárjuk az évet, hanem esélyünk legyen egyáltalán majd talpra állni – jegyezte meg a vállalkozó.
Még hozzáfűzte, hogy amikor a károsultak Botkához mentek, a polgármester azt mondta nekik, rossz helyen kopogtatnak, a bíróság a szemközti épületben van. Ennyire érdekelte őket a kifizetetlen kisvállalkozók sorsa, ellenben a Szeviép vezetőket folyamatosan mentegeti, felmentő ítéletüket a város honlapján jó, hogy meg nem ünnepelték…
Vezető kép: Délmagyar
Facebook
Twitter
YouTube
RSS