A Jobbik a frakció támogatásaiból fedezheti felszínen maradását az Állami Számvevőszék bírságait követően. A frakció sokatmondó kiadásairól a Hvg.hu készített összesítést. Ebből látszik, hogy a párt parlamenti frakciójának kiadásai igencsak megváltoztak a tiltott pártfinanszírozás miatti ÁSZ-bírságokat követően. A politikai elvtelenségbe süllyedt egykori zsidózó, cigányozó párt mára inkább könyvelési és elszámolási technikák variánsait felvonultató ideológiailag simulékony képződménnyé vált.
2019 februárjában még a megszűnés lehetőségét is belebegtette a pártelnök a Jobbik rendkívüli kongresszusa előtt, ám úgy tűnik, hogy a jelenlévőknek sikerült megoldást találnia a Vona Gábor 2018-as választásokra szóló cukiságkampánya okozta anyagi összeomlásra. Az adófizetők pénzét egyik irányból a másikba csatornázva, a párt parlamenti képviselői az Országgyűlési Hivatal által folyósított támogatások felhasználását kezdték csúcsra járatni. Sokatmondó adat, hogy a 199 fős Országgyűlésben a 21 fős Jobbik frakció képviselői költötték messze a legtöbbet a ciklus eltelt másfél évében, lekörözve a hatszor akkora kormánykoalíciót adó két kormánypárt frakcióit együttvéve.
Az egyik legjelentősebb pénzparkoltatónak az adatok szerint, a Jobbik házi elemző intézete, az IRÁNYTŰ Politikai és Gazdaságkutató Intézet bizonyult. A frakció eddigi 380 milliós támogatásából az Iránytű közelítőleg 145 millió forintos megbízásokat kapott. Ezzel messze az elmúlt években zárta legsikeresebb évét az intézet, amelyet egyenként 30, 40 millió forint léptékű közvélemény-kutatásra és elemzésekre vonatkozó megrendelések biztosítottak.
A frakció költései között azonban szembetűnő tételt jelentenek a magánszemélyekkel kötött szerződések is, amik esetében 246 szerződésre 180 millió forintos összeget szántak a Jobbik vezetői. Az Országgyűlés Hivatala a GDPR szabályozásra hivatkozva, nem adja ki a szerződő magánszemélyek adatait, így egyenlőre nem ismert, hogy a Jobbik pontosan kikkel áll kapcsolatban. Mindenesetre a szerződések tárgyaiból kiderül, hogy jelentős párhuzamosságokra se sajnálja a pénzügyileg elvileg krízisben lévő párt az értékes forintokat.
Senkit nem hagynak az út szélén, hiszen a Jobbik egykori képviselője, Staudt Gábor is részesedhetett az átstruktúrált frakciókiadásokból ügyvédi irodája révén, mintegy 4, 45 millió forint értékben.
Forrás: hvg.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS