Utazási tilalom és iskola bezárások Európában, fenyegető gazdasági recesszió és veszélyhelyzet Magyarországon. Miközben Kína bejelentette, hogy az országban elmúlt a koronavírus-járvány, az Egészségügyi Világszervezet világjárványnak minősítette a vírus terjedését. Mi a helyes középút a bagatellizálás és a pánikkeltés között? És, ha mindez nem lenne elég, nem csupán a járvány, hanem az újabb migránsinvázió is rászabadult Európára – vezette fel a műsor témáit Szabó Anett műsorvezető.
Ferencz Orsolya emlékeztetett arra, hogy bár még korábban Donald Trump vádolta meg azzal Kínát, hogy a kezdetekkor a titkolózással és a ködösítéssel hozzájárult ahhoz, hogy a koronavírus-járvány végigsöpört szinte minden országon, és a WHO rövid idő után világjárvánnyá minősítette. Az űrkutató megjegyezte azt, hogy a stúdióban lévők nem tudják megítélni, hogy ennek a vádnak mennyi a valóság alapja, de az tény, hogy Kína nagyon szigorú intézkedéseket vezetett be, és több millió embert helyezett karanténba, amelyet hetekig fent tudott tartani. Ezzel szemben Olaszországban fel sem merült, hogy ilyen drasztikus intézkedéseket hajtsanak végre. Ez is jól mutatja, hogy a járványhoz való hozzáállás országonként változó – hangsúlyozta ki.
Itthon a koronavírus elleni védekezésre összpontosítunk. A héten a magyar kormány veszélyhelyzetet hirdetett, amelynek intézkedései valamennyi életterületünkre kihatnak majd – vitte tovább a témát a műsorvezető. Majd felidézte Földi László titkosszolgálati szakértőt, aki a Hír TV egyik vendégeként a napokban kiemelte, hogy ez egy olyan speciális helyzet, amelyet a kormány is csak most tanul, hogy mit jelent.
Szakács Árpád újságíró szerint egy globális jelenségről van szó. Magyarország azért van nehezebb helyzetben, mert egy tranzitország, így sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a vírus itt komoly problémát tud okozni, de az eddig ismert esetek számát tekintve az látszik, hogy hatékonyan dolgoznak a hatóságok.
Az állampolgároknak pedig kutyakötelességük betartani azokat a kéréseket és utasításokat, amelyeket most kihirdettek
– húzta alá.
Simon János az elhangzottakhoz hozzáfűzte, hogy az észak-koreai és az iráni helyzetről nagyon keveset tudunk, de egyes hírforrások szerint, Észak-Koreában már mintegy háromezer áldozatot szedett a kór. A politológus is egyetértett azzal, hogy fontos a pánik elkerülése.
A vendégek ezt követően beszéltek még arról, hogy az ellenzék politikát csinál a koronavírusból, és álhírekkel támadja hátba a járvánnyal küzdő kormányt. De a török-görög határon jelenleg is zajló krízis témáját is körbejárták.
Hír TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS