Orbán Viktor miniszterelnök péntek este jelentette be, hogy hétfőtől a Magyarországon tanuló diákoknak nem kell bejárniuk az általános iskolákba, gimnáziumokba és oktatási intézményekbe, hanem országszerte áttérnek a digitális oktatásra, azaz a diákok a tananyagot most már a számítógépen keresztül kapják meg. Erre a szigorításra a járvány megelőzésének érdekében volt szükség. Mivel csak egy hétvége volt a tanintézményeknek erre felkészülni, számos helyen hirtelen kellett megoldani a kialakult helyzet okozta bonyodalmakat, ezekről kérdezte a Pestisrácok.hu több iskola igazgatóját. Nem reprezentatív felmérésünk szerint az iskolák többségében nem volt szükség arra, hogy felügyeletet biztosítsanak tanulóknak és különösebb fennakadás sem történt.
Március 16-tól új oktatási munkarend lép életbe, tantermen kívüli digitális munkarend lesz. Az igazgatónak és a tanároknak is folytatniuk kell a tanítást vagy otthonról, vagy az iskolából. Lehet, hogy ez a rendszer döcögni fog, de a tanítást folytatni kell. Ha kell, akkor kiscsoportos gyermekmegőrzés is lesz, de ezt nem ajánljuk
– mondta pénteki videójában a kormányfő, aki szerint ezzel a megoldással biztosított az, hogy az érettségire fel tudjanak készülni a diákok.
Moss László, az Eötvös József Gimnázium igazgatója azt mondta, hogy intézményében nincs olyan diák, akinek a szülője igényelte volna gyermekének felügyeletét és folyamatosan próbálkoznak az átállással, a mai nap folyamán több értekezletet is tartottak a tanároknak ezzel kapcsolatban, hogy minél zökkenőmentesebb legyen.
Csak ma három értekezlet volt, amin a felmerülő problémákat próbáltuk megoldani. Az egész nevelőtestülettel a digitális oktatással kapcsolatos előkészítő tájékoztató és az eddig használt gyakorlatnak az ismertető értekezletét is ma tartottunk. Ezek után kezdjük meg a technikai kérdéseknek az egyeztetését
– fogalmazott már Dr. Szebedy Tas, a Városmajori Gimnázium igazgatója a Pestisrácok kérdésére.
Az intézményvezető kijelentette, folyamatosan tájékoztatják a szülőket a kialakult helyzetről, a diákokat pedig elektronikus csoportokba helyezik, ahol kapcsolatban tudnak maradni a tanáraikkal.
Elég sok osztályban ez már létező megoldás volt, így ez már nem annyira idegen számunkra. Annyiban változik a helyzet, hogy most hirtelen minden egyes tanulócsoportra és tanulóosztályra ki kell ezt terjesztenünk. Egy kicsi idő kell, míg ez éles lesz
– közölte.
Szebedy Tas arra a kérdésre, hogy hogyan próbálják meg az online térben fenntartani a diáksereg érdeklődését a tananyagra, elmondta, hogy próbálnak jelenleg érdekes, figyelemfelkeltő feladatokat adni, azok a tanárok, akik eddig is éltek a digitális oktatással, nagyon sok pozitív példát tudnak erre felhozni.
Bízunk benne, hogy a diákjaink pozitívan fogják fogadni ezt a megváltozott helyzetet most, a gyerekek fogékonyak a digitális oktatásra, kapcsolattartásra és a picit nagyobb szabadságfokra, amit ez a rendszer biztosít. Ez most egy óriási kísérlet tulajdonképpen, amit mi is nagy izgalommal követünk”
– ismertette a Városmajori Gimnázium igazgatója.
Schultz Zoltán, a veszprémi Lovassy László Gimnézium igazgatója a Pestisrácok.hu kérdésére úgy számolt be a tapasztaltakról, hogy jelenleg nincs informatikai probléma náluk, a mai nap a tantestületi munka összehangolásáról szólt, valamint arról, hogy milyen módon indítsák el az egész átállást.
Vasárnap megkerestem a diákokat és a gondviselőiket egy levélben, amiben vázoltam azt, hogy mi várható a hétfői napon és milyen feladatokat kéne végrehajtani. Ma estére ígértük nekik, hogy a hétre vonatkozóan információkat fogunk adni és onnantól kezdve a kollégák fogják a konkrét feladatokat közvetíteni nekik”
– fogalmazott Schultz.
Az iskolaigazgató elmondta, mivel a tanároknak be kell menniük az iskolába, ezért fokozottan tisztítják az intézményt, ezt azonban már a múlt hét óta többször teszik meg, mint az azt megelőző időszakban. Kiemelten ügyelnek a fertőtlenítő takarításra és több helyre fertőtlenítő kézmosót tettek ki, továbbá a tantestületet nem a legkisebb helységbe helyezték el, valamint a megszokottnál is többször szellőztetnek.
Móri Árpádné, az Alsóerdősori Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium vezetője elmondta, hogy a nevelőtestület tagjai közül csak a saját gyermekük felügyeletét otthon ellátó pedagógusok végeztek távmunkát hétfőn, az intézményben pedig szakmai munkacsoportokban készítették elő a digitális oktatási rendet. A VII. kerületi iskolában egy tanuló igényelt iskolai ügyeletet, míg hét ebédet.
Optimális ütemben folyik a digitális oktatásra való áttérés, ami várhatóan szerdán kezdődhet el
– közölte.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS