A lakás- és telekgazdálkodás, vagyis az önkormányzati vagyongazdálkodás sem számított a korrupciós botrányától hangos kispesti önkormányzati működés erősségei közé. A Budapest XIX. kerületében az egyesített ellenzék változást ígért, ám úgy tűnik, hogy a korrupciós cselekmények kivizsgálása nagyon vontatottan halad – írja a Magyar Hírlap.
Miután keservesen felállt a kispesti önkormányzatnál az antikorrupciós és tényfeltáró ideiglenes vizsgálóbizottság, és kiszenvedte ügyrendjét, munkatervét, máris felfüggesztette működését. Az elnök, az LMP-s Ferenczi István a koronavírus okozta veszélyhelyzetre hivatkozva a március 24-re kitűzött ülést lefújta. Az antikorrupciós bizottságnak feladata lenne az ingatlanügyek kivizsgálása is, például azoké, amelyekről a Magyar Nemzet hírt adott, és amelyek közös nevezője, hogy Gajda Péter szocialista polgármester közeli ismerősei, barátai jutottak önkormányzati telkekhez.
A Magyar Hírlap összefoglalója szerint az Ady Endre úti Csinszka kertben felépülő társasházban vett magának lakást Gajda Péter édesanyja, és itt nyitott szépségszalont a polgármester feleségének legjobb barátnője. A szépségszalon tulajdonosa és férje baráti, harmincötezer forintos négyzetméteráron jutott hozzá egy Benczúr utcai telekhez. A telken felépülő egyik ház a Lux Vasdom Kft.-é lett. A 2016-ban ezen a címen alapított cég az első két évben semmilyen érdemi tevékenységet nem folytatott, ám 2018-ban hirtelen az eszközállománya hetvenhárommillió forintra nőtt; ez már az itt épült lakás apportértéke. A Benczúr utcai telken egyébként azóta már új építésű társasházak is állnak; nem nehéz kitalálni, ki profitált ebből. Egy biztos: nem a kispesti önkormányzat.
A polgármester barátjának cége lecsapott a Budapest XIX. kerületében fekvő Árpád utcai, rossz állapotú családi házra is 2018-ban, amit nyílt versenytárgyaláson vásárolt meg, majdnem kikiáltási áron, harminckétmillió forintért. A Benczúr utcai telek adásvételi szerződésén, valamint az Árpád utcai ingatlan szerződésén is Gajda Péter és közeli barátja, R. I. aláírása szerepel. Egy arab magánszemély is önkormányzati telket vásárolt, az ingatlant a Triad Real Estate Kft.-be apportálta, majd ott társasházat épített; ebben a társasházban vásárolt lakást a „Miszter Negyven Százalék”-nak hívott Kránitz Krisztián, a kispesti vagyonkezelő igazgatójának édesanyja, a társasházat pedig Lackner Csaba cége kezeli. A Triad jelenleg egy másik, szintén egykori önkormányzati telken épít társasházat az Üllői út és a Lehel utca sarkán. Nem lepődnénk meg, ha véletlenül ezt is Lackner cége kezelné, hiszen a Triadnak három projektje van: az említett Kossuth Lajos utcai, ahol Kránitz lakik, egy másik a Madárhegyi lakóparkban, és mindkettőben Lackner Csaba, az MSZP-ből kizárt képviselő vállalkozása a társasházkezelő – áll a Magyar Hírlap összefoglalójában.
Forrás: Magyar Hírlap
Facebook
Twitter
YouTube
RSS