A muzulmán világban többen Allahban bíznak és, hogy az ő segítségével küzdjék le a koronavírust. Azonban az óvintézkedéseket nem tették meg, továbbra is nyitva van a mecsetek többsége, ahol még mindig közel egymáshoz imádkoznak a hívők, ez okozhatja a vírus biztos és gyors elterjedését is.
Vannak olyan muszlim országok, melyek vezetői komolyan veszik a koronavírus elleni védekezést, ilyen például Malajzia, Egyiptom, Törökország és Szaúd-Arábia a napokban tovább szigorította a védekezés feltételeit. Salman bin Abdulaziz szaúdi király parancsára, már az elmúlt héten kijárási tilalmat rendeltek el Rijádban, valamint Medinában és Mekkában. Sőt, a király bezáratta a mekkai Nagymecsetet is (benne a Kába kővel), amelyre a történelem során még nem volt példa. Jordániában és Kuvaitban, aki megszegi az éjjeli kijárási tilalmat, 2400 eurós büntetésre és még börtönre is számíthat.
A V4NA azt írja, hogy Pakisztánban nem megy ilyen flottul a dolog, hiszen az országban már 25 halott van és hivatalosan 1865 fertőzött. A politikusok azonban attól tartanak, hogy a muszlim lakosság rendíthetetlen hite Allahban rendkívüli módon megnehezíti majd a védekezést.
Nem hiszünk a koronavírusban, csak Allahban”
– ordítják tömegesen a pakisztáni hívők, akik egymás mellett szorosan imádkoznak.
Sok más muszlim országgal ellentétben a pakisztáni papok és kormánytisztviselők megtagadták a milliók által látogatott mecsetek bezárását, ahol az ölelkezés és a kézfogás hozzátartozik a mindennapi rítushoz. Az ország vezető vallástudósai ezért azt tanácsolták, hogy az öregek és a betegek kerüljék el az imákat, és arra utasították a muszlim papokat, hogy vegyék rövidre a prédikációikat.
Kiemelt kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS