Ismét nyugatra szaladt szabad sajtóért a Népszava, hogy szemlézhesse tágabb hazánk napi magyarellenes hőzöngését, helyi haladóink mentális kielégítése végett. Az alvég felől tantrikusan közelítő posztkommunista napilap a független-objektív nyugati sajtót olvasgatva végül kijelentette: a koronavírus csak egy remek fedősztori Orbánnak, hogy az összes hatalmat (is) átvegye.
A Népszava különös érzékkel szemléz minden olyan írást, amelyben Orbán Viktort és a magyar kormány munkáját ekézik. Most tekintsünk el attól, hogy számunkra érthetetlen, miként képesek például egy olyan ismeretlen média elemzésére rábukkanniuk, mint a Toronto Star elnevezésű kanadai portál, de nekik sikerült az ismeretlenség homályából előhúzni a lap összefoglalóját. Nyilván véletlen, hogy az említett sajtótermék a demokrata párt lelkes támogatója. Nos, a Toronto Star vezércikkében (!) kiemeli, hogy
a Covid-19 veszélyeztetheti a jogokat, valamint a jólétet is, mert akadnak erős emberek, akik olyasmit próbálnak keresztülvinni a járványra hivatkozva, aminek semmi köze sincs az emberek életének megóvásához.
Ha ebből nem lett volna teljesen világos, mire gondol a lap, nevén is nevezi a jogsértőt, vagyis Orbán Viktort. Aztán következik a katarzis: a fertőzés csak egy álca ahhoz, hogy “a magyar kormányfő és a hozzá hasonló vezetők”
szétverjék az elégedetlenséget, elhallgattassák az ellenzéket, drákói törvényeket vezessenek be, felfüggesszék tevékenységük alkotmányos korlátait. Ily’ módon azután egyre kevésbé demokratikus irányban haladjanak.
Lenyűgöző, nem? Nos, ezekután azon se lennénk meglepődve, ha jövő héten a Népszava a Damaszkuszi Hírlapból szemlézné, hogy valójában Orbán Viktor maga fejlesztette ki a koronavírust és engedte szabadon Kínában. Persze lehet, hogy ez már megjelent valamelyik liberális noname blogban, csak még nem vette észre az említett Népszava.
A Neue Zürcher Zeitung óvatosabb irányból közelíti meg a helyzetet, szerintük Magyarország és Lengyelország azzal, hogy állampolgáraikat megvédik “kihasználják” a válságokat, ami elfogadhatatlan. Így Trianon 100. évfordulójához közeledve, valaki felvethetné ezt a francia elnöknek is. A cikk szerzője, Markus Linden – aki mellesleg a trieri egyetem tanára is, ahol ennek megfelelően nyilván színvonalas, ideológiamentes oktatás zajlik- a messzi haladó Nyugatról megállapította, Magyarországon kikapcsolták az országgyűlést. Pedig valójában csak azon része szorult átmenetileg háttérbe, amelynek inkompetenciájával csak hangereje vetekedett. Azt sajnos nem sikerült leírnia, hogy a múlt héten három ülésnap volt a parlamentben. De értjük, hogy ez nem is olyan lényeges, ha egyszer nincs, akkor nincs, még akkor is, ha van. A “neves” szakértő szólt arról is, hogy a két szövetséges ország egypártrendszert épített ki hatalma stabilizálására. A professzor úrnak innen jeleznénk a választók alakították így, ők nem találtak másik pártot, amire érdemes lenne szavazni. Mi több, az az ország, ahol egy vállaltan posztkommunista párt- rád nézek, MSZP- létezhet, talán egyel több pártnak teret adó rendszert tart fenn a kelleténél.
A Der Standard írását elemző szekció azonban a baloldali önellentmondás olyan ékes példáját hozta el, hogyha azt nem szó szerint idézzük, senki sem hinné el:
Az Ausztriában dolgozó külföldi újságírók szövetségesének elnöke érthetetlennek és károsnak nevezi a Der Standardban, hogy az osztrák kormányban nem volt elég kurázsi, ezért nem tiltakozott, noha Magyarországon a felhatalmazási törvény alapján éppen felszámolják a sajtószabadságot. Hans-Peter Siebenhaar, egyik egyébként a német üzleti körök lapjának, a Handelsblattnak a bécsi tudósítója rámutat, hogy a koronaválság a demokrácia próbaköve lett, amire Magyarország az ékes példa. Az osztrák vezetés mégis visszariadt attól, hogy szembesítse Orbán Viktort az igazsággal. 16 másik európai államnak viszont már több vér volt a pucájában: nagyon is egyértelműen kifejtették véleményüket a magyar viszonyokról, anélkül azonban, hogy néven nevezték volna az országot.
Összefoglalva: a Népszava gyakorlatilag pajzsra emelt 16 országot, akik a koronavírus-járvány alatt Magyarország jogállamisági meghurcolását tartotta legfontosabb feladatának. Persze, megszoktuk már, hogy a balliberális média a haladó elit alvégéről csepegtetett nektárért bármit bevállal. Ami ennél is szebb, hogy ezeket a köröket bátornak nevezi, amiért név nélkül próbálnak besározni egy a járvány mellett belső ellenzékével- és ilyen médiával- sújtott országot. “Most aztán megkapta Orbán” – dőlhetnek elégedetten hátra a szerkesztőségben, ma is sikerült egy jókorát ütni a magyar kormányfőn. Pedig nem, mert a “nyugati világ vezetői” nevén se merik nevezni fröcsögéseik közepette a miniszterelnököt. Minden elismerésünk.
Forrás: MTI/Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS