Miután megpróbálták megvédeni a kórházban randalírozó koronavírusos iráni diákokat, ismét jogvédelem címszóval jelentenek járványvédelmi kockázatot Soros György magyarországi jogvédői, a Helsinki Bizottság “civiljei”. A Népszava által kiszúrt közlemény szerint ugyanis a jogvédők az ombudsmanhoz fordulnak Kásler Miklós kórházi ágyak felszabadítását előíró utasítása miatt.
Mint ismert, Kásler Miklós miniszteri utasításban fordult az ország kórházainak vezetőihez, melyben arra utasította őket, hogy április 19-ig több mint 30 ezer ágyat szabadítsanak fel. Az indoklás szerint a járvány elleni egészségügyi védekezés egyik legfontosabb eleme, hogy a kórházak országszerte felkészülnek a tömeges megbetegedésekre. Több ágyat kell felszabadítani arra az esetre, ha tömegével kell majd ellátni betegeket a kórházban. A felmerülő aggályokkal kapcsolatban Kásler Miklós úgy nyilatkozott, csak olyan beteg kerülhet haza, akinek ellátását otthon is biztosítani lehet. Ha valaki a döntést nem érzi helyesnek, forduljon a betegjogi képviselőhöz, a kórház vezetéséhez, az egészségügyi államtitkársághoz vagy a Nemzeti Népegészségügyi Központhoz.
A történteket minden esetben kivizsgálják
– emelte ki.
Ezt akarja most megvétózni a Helsinki Bizottság, az “alapjogok védelmére” hivatkozva. Közleményük szerint ha eddig nem indokolatlanul volt kórházban 10–20 ezer ember Magyarországon, akkor bizonyos, hogy a kórházaknak a legnagyobb jóindulat és szakmai gondosság mellett is többezer olyan embert kell elküldeniük, aki orvosi egészségügyi ellátást és felügyeletet igényel. Soros álciviljei ezért levélben fordult Kozma Ákos ombudsmanhoz, hogy haladéktalanul és átfogóan vizsgálja ki a történteket. Mint a levélben fogalmaztak,
nem fér hozzá kétség, hogy a rendkívül gyors ütemű és jelentős (a nyilvánosság számára megismerhető számításokkal alá nem támasztott) volumenű kórházi ágykapacitás-felszabadítás felveti az alapvető jogokkal – közöttük veszélyhelyzetben is korlátozhatatlan alapvető jogokkal – kapcsolatos, tömeges visszásság okozásának veszélyét, és ez a veszély kellően közvetlen ahhoz, hogy az alapvető jogok biztosának sürgős hivatalbóli vizsgálatát indokolttá tegye.
Az ágyfelszabadítás meggátolása, mellyel potenciálisan több száz, vagy ezer koronavírusos beteg életét kockáztatják az álcivilek már nem az első ilyen húzásuk: mint arról korábban beszámoltunk, a szervezet védelmébe vette a a Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Szent László Telephelyén még márciusban az ápolókra támadó egyik diákot, mivel szerintük jogsértő volt őt és társait kitoloncolni az országból. Akkor nem jártak sikerrel, a bíróság alaptalannak minősítette a jogvédők panaszait, múlt csütörtökön pedig meg is történt a rendbontó diákok kitoloncolása.
Forrás: Népszava/Helsinki Bizottság
Facebook
Twitter
YouTube
RSS