A Magyar Nemzet olyan dokumentumok birtokába jutott, amelyek azt bizonyítják, hogy a háttérben Draskovics Tibor mozgatja a szálakat a BKK-nál múlt héten kirobbant zaklatási ügyben. Egy rendkívül különös, néhány hetes vizsgálat után menesztették az elektronikus jegyrendszer projektvezetőjét; a kirúgásáról szóló iratot Karácsony nagypénteken írta alá. Néhány napja derült ki, hogy Nagy Zsolt állítólag több munkatársát verbálisan zaklathatta. Öt panaszos volt, abból egy a vallomását is visszavonta, egy pedig, aki fizikai zaklatásról is beszélt, Draskovics titkárnője. A Magyar Nemzet azt írja, a náluk lévő iratból kiderül, hogy Draskovics, a BKK igazgatóságának elnöke hatáskörén és jogkörén jelentősen túllépve a vizsgálat minden fázisa körül ott bábáskodott, az ügyben indult titkos esélyegyenlőségi vizsgálat minden részletéről tudott, sőt, ő értékelte azt. Tette mindezt úgy, hogy a zaklatással megvádolt projektvezető több szabálytalanságot is feltárt, amelyben Draskovics bizalmasa volt érintett, ezért konfliktusai voltak a baloldal jolly jokerével.
Draskovics az után, hogy megjelent a közlekedési vállalatnál, azonnal konfliktusokba került a projektvezetővel. Miközben az igazgatóság elnöke nem szólhatna bele a cég operatív feladataiba, a Magyar Nemzet szerint mindenre rálát és a betekintést el is várja. Minden anyagot látni akar, amihez döntés kell. Például arra is utasította Nagy Zsoltot, hogy a jegyrendszer új koncepcióját először neki mutassa meg – jegyzi meg a Magyar Nemzet cikke.
Túlárazott és szabálytalan közbeszerzésekre panaszkodott a projektvezető
Nagy Zsolt az év elején jelezte, hogy a jegykiadó automatákra kiírt új közbeszerzés jócskán túlárazott. Az ellenőrzés meg is állapította akkori vezérigazgató-helyettes, Kerékgyártó Jánosnak a felelősségét, aki Draskovics bizalmi embere. Az auditot is megpróbálhatták befolyásolni. A Népszava korábbi beszámolója szerint Draskovics és bizalmasa súlyos szabályszegést követtek el, amikor a BKK-n belül ellenőrzést végző ügyvédi irodát megkörnyékezve érzékeny információkhoz próbáltak hozzájutni. Az elektronikus jegyrendszerhez kapcsolódóan Kerékgyártó más felelősségét is vizsgálták; felmerült, hogy trükközött a közbeszerzési értékhatárokkal.
Aztán egyszercsak zaklatási vád kerekedett a projektvezető ellen
A hirtelen kirobbant zaklatási ügyet gyorsan, házon belül lezavarták; mindez zaklatási ügyekben egyáltalán nem megszokott a lap szerint. Naggyal csak azt közölték, hogy verbális és fizikai inzultusokkal vádolják, és a panasztevők kilétét sem fedték fel előtte, akik még a március 18-i meghallgatáson sem voltak jelen. Nagy jogorvoslati kérelme nyomán indult szabályszerű belső vizsgálat. Az esélyegyenlőségi bizottság jelentőséből több érdekes momentumra is fény derült, például, hogy az öt panaszosból négyet a jogi vizsgálóbizottság keresett meg; az egyetlen munkavállaló, aki fizikai inzultussal vádolta Nagyot, az Kerékgyártónak – vagyis Draskovics bizalmasának – a titkárnője volt. Bár az esélyegyenlőségi vizsgálatnak elvileg titkosnak kellene lennie, arról Draskovics nemcsak, hogy minden részletéről tudott, hanem ő is értékelte azt – állítja a Magyar Nemzet a birtokában lévő iratokra hivatkozva. Azt is megjegyzik, hogy az öt panaszos közül egyikük vissza is vonta a “vallomását”, mert rájött, Nagy Zsolt mégsem nevezte őt “rossz kislánynak”. A meghallgatásról a zaklatással megvádolt projektvezető napokkal később hiányos leiratot kapott. Április 20-i elbocsátását a vádak megismétlésével indokolták, a felmondásról szóló főpolgármesteri döntés pedig április 10-én, nagypénteken kelt.
Forrás: Magyar Nemzet; Vezető kép: Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS