A magyar demokrácia él, az ország sikeres a koronavírus elleni küzdelemben– hangsúlyozta Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár a The Washington Post szombati lapszámában. Az államtitkár George Will publicista korábbi írására reagált, amelyben a szerző Orbán Viktor diktatúrájáról és a jogállamiság sárba tiprásáról fejtette ki véleményét.
Kemény hangvételű olvasói levélben tette helyre Kovács Zoltán a The Washington Post publicistáját, aki még május végén Az amerikai konzervativizmus Amerika-ellenessé válik? című írásában értekezett arról, hogy az amerikai konzervativizmus bizony már az önkényuralom felé hajlik, és ennek ihletője nem más, mint a magyar miniszterelnök, Orbán Viktor. Kovács Zoltán erre reagálva közölte:
a mi demokráciánkban a sajtó valójában élénk és kritikus, a bíróságok függetlenek (lásd a Kúria múlt hónapban hozott döntését egy prominens roma-szegregációs ügyben, amely döntés ellentétes a magyar kormányzat álláspontjával) és az ellenzéki jelöltek még mindig nyernek választásokat.
Az államtitkár azt is hangsúlyozta:
Magyarország 2018-ban tartott parlamenti választásán a részvétel 70 százalékos volt, a legmagasabb 2002 óta. Ez aligha jelez romokban heverő demokráciát.
Az amerikai publicista egyébként igencsak határozottan állította azt is, hogy a magyar kormányfő a koronavírus-járványt használta fel arra, hogy diktatúrát építhessen. Kovács Zoltán azonban ezt a hazai ellenzék által hangoztatott mantrát sem hagyta szó nélkül és tette világossá az olvasók számára, hogy mi is az igazság.
A kormányzat, az alkotmányunkkal teljes mértékben összhangban állóan, rendkívüli állapotot hirdetett, és a parlamentnek még nagyobb beleszólást is biztosított a különleges intézkedésekbe, s a kormányfő bejelentette, hogy ez (a rendkívüli állapot) június 20-án véget is ér
– hangsúlyozta. Az államtitkár – aki saját bevallása szerint is borzasztóan unja a liberális aggodalmaskodást a magyar jogállamiság, sajtószabadság, demokrácia miatt – azt is közölte:
a kormány éppen a különleges intézkedéseknek köszönhetően volt képes gyorsan cselekedni a kijárási korlátozásokat és az egészségügy megtámogatását illetően, ami segített abban, hogy elkerüljük az Európában máshol megtapasztalt magas fertőzöttségi és halálozási arányokat.
Kovács Zoltán a közösségi oldalán mindehhez azt is hozzáfűzte: azt javasolja az amerikai lapnak, hogy “a saját háza táján sepregessen”.
A Washington Postban ma megjelent olvasói levelemben reagáltam George Will publicista cikkére, amelyben – mily meglepő…
Közzétette: Kovács Zoltán – 2020. június 13., szombat
Forrás: Facebook; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS