Az ipari termelés éves visszaesésének júliusi, csekély gyorsulását (a júniusi 7,8 százalékról 8,1 százalékra) az előző évi kimagasló, 12,3 százalékos növekedést mutató bázisadattal magyarázták az MTI-nek nyilatkozó elemzők, akik augusztusra nagy javulást várnak, és arra számítanak, hogy az ipari termelés az év végére “utoléri magát”.
Suppan Gergely, a Takarékbank vezető elemzőjének prognózisa szerint az idén 7 százalék körül csökkenhet az ipari termelés, jövőre bázishatások miatt azonban akár 13-14 százalékos növekedés is várható: 2021 áprilisában a növekedés elérheti a 60 százalékot is az idei mélypontról.
Az ipari termelés visszaesésének mértéke az idén a harmadik negyedévben 4-5 százalékra mérséklődhet az előző negyedévi mintegy 25 százalékkal szemben, ami érdemben hozzájárulhat a GDP meredek felpattanásához is
– vélekedett. Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője szerint a kilábalás folytatódik, de az iparban továbbra is jelentős potenciál rejtőzik. Az ipari termelés volumene még mindig a 2017 második felére jellemző szinten van.
Néhány főbb területen júliusban megtörténtek a szokásos nyári leállások, ennek tudható be, hogy továbbra is jelentős visszaesést mért a KSH a legnagyobb súlyú járműgyártásban
– tette hozzá.
Forrás/fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS